

Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69534 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050005 indlæg i 100495 emner
1 nye indlæg i dag


CaliWali skrev:Er i blevet sw0le de seneste 30 år? De sidste 30 år er satme fløjet afsted, det føltes som var det igår, jeg lavede min første kipping pull up.


CaliWali skrev:Det gør jeg tilgengæld. Jeg er ikke meget for at indrømme det, men jeg er crossfitter. Så fik vi det på plads.
Hbad.skal vi snakke om ?


Muskelpianisten skrev:Altså det er jo svært at vide noget som helst endnu, så det er jo indviklet at finde ud af hvem man skal stemme på. Jeg håber ikke jeg bliver smidt ud på grund af en lidt tilfældig førsteudmelding fra valeurvaleur. Syntes det virker lidt dumt .


Niller_ skrev:Jeg tørHvad skal vi snakke om? Tør ikke komme med nogen statement :/




Lad os da for noget snak igang!
7darkthrone skrev:Valeurvaleur skrev:DonLauge skrev:Valeurvaleur skrev:Godmorgen, folkens. Jeg foreslår at vi starter dagen med ti handstand push-ups på bosu-ball med barbells på fødderne, for på den måde både at få blodomløbet igang, træne vores balance- og koordinationsmuskler, samt forøge vores funktionelle styrke (for hvor tit finder du ikke dig selv i en situation hvor du bliver nødt til at løfte noget med fødderne, mens du står på hænder?). Vi kan jo se hvem der ikke har styr på denne helt almene Crossfit øvelse anno 2057, og på den måde udlede hvem forræderne er. Det er i hvert fald ikke mig, jeg laver rundryggede dødløft på tid - I SØVNE.
Og husk nu, mine kære indbyggervenner, det dårligste vi kan gøre er alle at være bange for at lave statements. Hvis alle kommer med statements nu, så bliver det nemmere for os at finde forræderne i det lange løb. Personligt vil jeg være mest mistænkelig overfor dem, der kun stemmer efter man allerede kan se hvilken vej vinden blæser. Så jeg vil starte med at stemme på... Muskelpianisten og se hvordan han vil forsvare sig (no hate, Muskelpianist).
Lidt dobbeltmoralsk eller?
? Jeg vælger at kaste en stemme før jeg ved hvilken vej vinden blæser. Derfor gør jeg da præcis det modsatte af det, som jeg vil være mistænkelig overfor ;).
Er Muskelpianisten ikke gået hen og blevet noget stille efter dit statement??

darkthrone skrev:Muskelpianisten skrev:DonLauge skrev:Muskelpianisten skrev:Francho skrev:Muskelpianisten skrev:hjælpervenner skrev:Muskelpianisten
Lol hvad sker der man. Du kommer ud af ingenting og stemmer på mig? WTF
hjælpervenner var også i det forgangne spil en mand af få ord, så det skal du ikke tage personligt ;)
Fair nok, men man tager det da lidt personligt alligevel, når en fellow crossfitter peger fingre ad en.
Hvorfor skal man ikke stemme på dig så?
Fordi dem der har stemt på mig nu, har absolut intet grundlag for det. Det virker lidt hovedløst og, det er bestemt ikke med til at løse spillet, med gæt uden hold i. Jeg udviser ingen form for ulvitet (hvis det kan siges). Jeg syntes i stedet vi skulle kigge på hvem der, skriver mærkelige ting og hvem der kaster fra sig med beskyldninger uden hold i. Derfor
Synes nu at jeg kom med en lille beskyldning med hold i, men synes at du svarede godt nok fra digMen nogle af de random beskyldninger som fx hjælpevenner kommer med, kan være med til at starte noget debat, og måske være med til at løse det her
Vi har alle et fælles formål og det er at finde ulvene. Og jeg er ikke en af dem
DonLauge skrev:Han havde da succes?han døde ikke, og fik opklaret alle ulvene? ;)

DonLauge skrev:Muskelpianisten skrev:Francho skrev:Muskelpianisten skrev:hjælpervenner skrev:Muskelpianisten
Lol hvad sker der man. Du kommer ud af ingenting og stemmer på mig? WTF
hjælpervenner var også i det forgangne spil en mand af få ord, så det skal du ikke tage personligt ;)
Fair nok, men man tager det da lidt personligt alligevel, når en fellow crossfitter peger fingre ad en.
Hvorfor skal man ikke stemme på dig så?


DonLauge skrev:Muskelpianisten skrev:hjælpervenner skrev:Båttibilter skrev:hjælpervenner skrev:En ulvs sidste forsøg på at undgå at blive lynched?
Ikke umuligt, men det finder vi ud af til i morgen. Det er rigtig dumt at stemme på en som har claimet seer, uden at nogen har counterclaimet. Denne person bliver altid NK'et. Så det er bedre at stemme på en anden der ser ulvet ud, og måske ramme en ulv der. Dør han ikke, er han obviously ulv, og så bliver han bare lynched i morgen. Ulvene holder aldrig en seer i live længere end nødvendigt, fordi de ikke han vil give ham flere peeks.
Okay, ja hvis han ikke bliver NK'et, så vil han med sikkerhed være ulv.
unvote
Chayen, jeg er indbygger.
Tror ikke på hjælpervenner er ulv ind til videre. Han har ikke udvist ulveadfærd syntes jeg. Bare en passiv adfærd, der dog også kan være lidt mistænkelig en gang i mellem. Det samme med de andre stille folk. Der er godt nok nogen, der ikke har lyst til at deltage i jagten. Jeg fastholder ind til videre min stemme på CaliWali
Spillede hjælpervenner i øvrigt ikke på samme måde i 1. Spil? Sådan lidt blankt...

Valeurvaleur skrev:På baggrund af Niller_'s post, så ændrer jeg min stemme til ham. Mærkeligt ræsonnering ifht. hvem der er hvad.

Francho skrev:Muskelpianisten skrev:hjælpervenner skrev:Muskelpianisten
Lol hvad sker der man. Du kommer ud af ingenting og stemmer på mig? WTF
hjælpervenner var også i det forgangne spil en mand af få ord, så det skal du ikke tage personligt ;)

hjælpervenner skrev:Muskelpianisten


hjælpervenner skrev:Båttibilter skrev:hjælpervenner skrev:En ulvs sidste forsøg på at undgå at blive lynched?
Ikke umuligt, men det finder vi ud af til i morgen. Det er rigtig dumt at stemme på en som har claimet seer, uden at nogen har counterclaimet. Denne person bliver altid NK'et. Så det er bedre at stemme på en anden der ser ulvet ud, og måske ramme en ulv der. Dør han ikke, er han obviously ulv, og så bliver han bare lynched i morgen. Ulvene holder aldrig en seer i live længere end nødvendigt, fordi de ikke han vil give ham flere peeks.
Okay, ja hvis han ikke bliver NK'et, så vil han med sikkerhed være ulv.
unvote
Chayen, jeg er indbygger.

CaliWali skrev:Chayen skrev:CaliWali skrev:Det ville være oplagt for gm, da alle ved at båt er den med langt mest erfaring, så hvis han blev ulv ville spillet blive mere interessant, det er dog bare en teori. Jeg stemte som jeg gjorde for ikke at ryge ud, da jeg ikke er ulv.
Hvem der får hvilke roller er 100% random, så det argument holder ikke.
Gm vælger roller, han bestemmer jo selv, hvem der er hvad.

Niller_ skrev:Okay, jeg prøver igen. Jeg er CROSSFITTER! Hvis vi kan fokusere på at finde en Forrædder kunne det være dejligt.
For det første (Jeg er jo så langt ude jeg lige så godt kan prøve):
1. Der er ingen der prøver at redde mig. Konklusion, enten så vil forræderne ikke vise sig selv for at redde mig ved at udstille dem selv, eller så er jeg USKYLDIG!
2. Jeg har intet gjort der har vakt interesse udover at skrive en helveds masse. Der er ingen LOGISK forklaring på at stemme på mig.
Skal nok skrive mindre fremover, så jeg ikke fylder så meget. Hvis jeg overlever, skal jeg nok fremover kun skrive hvis der er beskyldninger eller jeg voter

darkthrone skrev:Muskelpianisten er også ved at være godt lusket i det. Han er aktiv i den almindelige Bodybuilding forum, men det er langtid siden at han har skrevet noget herinde. Enten Muskelpianisten, Niller_ eller Caliwali. Hvis jeg har lavet mit detektivarbejde ordenligt er alle tre ulve

Francho skrev:Niller_ skrev:Jeg tænkte nok jeg tiltrak mig lidt opmærksomhed![]()
Men det er en del af spillet
Men hvorfor skrev du ikke noget i sidste spil?



CaliWali skrev:Er i blevet sw0le de seneste 30 år? De sidste 30 år er satme fløjet afsted, det føltes som var det igår, jeg lavede min første kipping pull up.
Bare se mit sidste pic 


Jeg er lige væltet ud af sengen, og har fået læst tråden nu. Tager noget morgenmad, og så skal jeg nok komme på banen med kommentarer. Jeg kan glæde flertallet med min rolle, måske endda en særlig rolle. Men hvem ville dog lægge sådan et hint, hvis de rent faktisk har en sådan rolle?






Valeurvaleur skrev:Niller_ skrev:Båttibilter skrev:Niller's forsvar af sig selv har været ret neutralt, men jeg fastholder min stemme på ham, da han stadig er den som ser umiddelbart mest ulvet ud, når man læser ham igennem. Store mængder af fluff, lidt for stor interesse i mit mulige seer cover, tynd argumentation i hans readliste, hvor han på D1 allerede har teori om 3 som værende ulve, samtidigt med at han holder mig åben som mulighed, hvis ikke jeg bliver NK'et i nat.
Hvis jeg er seer er Don Kahle indbygger.
Bemærk, jeg claimer ikke ;)
Der ud over skal Muskelpianisten og darkthrone næppe lynches i dette spil.
Du skulle være erfaren mht. spillet, men forstår ikke du kan tage så meget fejl :/
Desperation.


. Jeg ville ikke være den FØRSTE til at ryge ud, så man må jo prøve hvad man kan ;)
Goodbye my fellow citizens 


Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 2 gæster