Jeg er en 18-årig ung mand, som har besluttet sig for at smide en del overflødige kilo inden det bliver rigtig sommer! Jeg er 201 cm høj og vejer pt. 127,7 kg. hvilket er resultatet af længere tids dovenskab og lidt for vilde/gode byture, rent indtagelsesmæssigt.
Men nu skal det være slut med at leve alt for godt. Har i 2 måneder nu løbet mellem en halv og en hel time af gangen, 2-3 gange om ugen. Har desuden spillet squash 2 gange om ugen, 1 time af gangen.
Fik ikke målt min startvægt for 2 måneder siden, da jeg startede ret spontant og egentlig blev grebet af det.
Har for omkring et år siden løftet vægte jævnligt, uden at det blev rigtig seriøst. Men fik alligevel opbygget en del muskler.
For at smide de overflødige kilo og få opbygget nogle muller, har jeg tænkt at jeg muligvis vil starte på HST-programmet. Samtidig omlægger jeg min kost således at jeg kun indtager "sund" føde, jeg har altså ikke tænkt mig at tælle kalorier osv. men generelt bare spise sundt, altså en masse frugt, grønsager og proteiner, INGEN SØDE SAGER! Der vil blive suppleret med proteinpulver som kosttilskud.
Mål:
At smide så mange overflødige kilo som muligt, og opbygge en flot/muskuløs krop inden 100 dage, hvor der er Roskilde Festival

Jeg er helt ny i faget, så smid gerne en foreslag af den ene eller anden art!
RockoRocko





