
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69647 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag

curls skrev:TIl: Per Larsen
Ja, det var bare det jeg gerne vil vide.
Selvfølgelig afhænger det fra person til person...Du kan jo heller ik svare på om jeg vil respondere godt på det.
Hvis du ser starten af denne tråd, da havde jeg spurgt om det var bedre end bodylab og fyren som starter denne tråd nævne efter noget tid at det er de samme som bodylab, bare 300 kr. dyerer. og det ku jeg ik forstå, at nogen betalte 400 kr. for noget, man ku får til 100 kr.
Til Rosendal:
Hvad for noget kreatin sys du, du får mest ud af??
Se bort fra prisen...

curls skrev:Til Rosendal:
Hvad for noget kreatin sys du, du får mest ud af??
Se bort fra prisen...


curls skrev:Okay...Nu er jeg igang med bodylab kreatin..Og den virker...
Men nå jeg færdig med den, så vil jeg helt sikkert prøve enten: horsepower, xpand eller no-xplode...
For at se, om det har bedre effekt end almindelig kreatin...

BodyBlom skrev:Misterhamper skrev:heli0z- skrev:Misterhamper - Har du prøvet N.O. Xplode ???
Hvis ikke, så kan du ikk udtale dig om effekten af det, uanset hvad der står på declarationen ...
Derfor kan man jo stadig godt forholde sig kritisk til tingene...
Vi kan os sige det sådan her. Hvad får i ud af at bruge alm prot pulver og kreatin? Kan i mærke i får en effekt af det? Hvis ikke hvorfor så købe/bruge det?



The Blight skrev:sry men No-xplode er ikke et kreatin.. lols
da jeg tog 1scoop fik jeg fandme meget energi efter 20-30mins og kunne da se min vains blev store selv om jeg bare sad og trippede med alt den energi og intet at lave !
tog lige en test om min mave kunne godt til det..
i dag skal det så prøves at i centert så må vi jo se om jeg for det store pump alle snakker om



Fatmir skrev:lol curl din noob, jeg kan da ikke perspektivere til til hvad du skriver:
En øvelse til ryg:
Før 45 kg. ca. 7-8 gange
Nu: 10 gange
haha.. ja hvis det er dødløft, eller bent over rows WTF skal man svarer
ja jeg synes at produktet virker på den måde at jeg føler mig lidt mere vågen konstant, når produktet tages på træningens dage oplever jeg det som en form for overskud af energi og en lyst til træning...
mine vains er også blevet mere tydelige, men tror først det er nu at produktet begynder at virke som det skal.. kan ikke helt huske det men kroppen reagere på det senere hen og ikke ved de første gange man tar det
"lige som Kreatins uploadnings fase"
kan ikke fortælle nogen tal om hvor godt eller om jeg har gainet af det, da jeg bruger produktet sammen med Kreatin... har mistet omkring 1½-2kg som også var målet med mit nu værende program...
og da man er i kcal underskud er det ivært fald ikke det tidspunkt man føler sig stærkest og sætter ny max record !, dog løfter jeg stadig samme mængde som da jeg var i bulk
der er mange faktor der spiller ind, men ja vil mene jeg har fået noget ud af det


WrathChild skrev:det er pulldowns du tænker på

BodyBlom skrev:Nu vi snakker om kreatin produkter. Synes jeg i skulle ta et kig på den her tekst (ikke ment som salgsannonce på nogen måde! bare så vi lige har det på plads)
Den er nok mest henvendt til skeptikereKreatin monohydrat har vist sig at give voldsomme ændringer i styrke, kraft, restitutionstid samt trimmet muskel masse.1,2,3
MuscleTech Research & DevelopmentTM mener at deres nye avancerede kreatin formel, Cell-TechTM er overlegen i forhold til regulær kreatin monohydrat. Cell-TechTM leverer 10 gram HPLC testet ren kreatin monohydrat per servering!
Efter indtagelse af kreatin monohydrat oplever kroppen et fuld på 50% i kreatin optagelse, der når sit højeste efter omtrent 6 timer.4 Som en løsning skal større doser (op til 10 gram!) kreatin indtages over kort tid for at maksimere celle optagelsen.
Indfatningen af 75 gram dextrose af farmaceutisk rang! Er den samme dosis, som World Health Organisation (W.H.O) anbefaler læger at bruge for, at få insulin produktionen i eventuelle sukkersyge patienter til at stige.5 Forsøg udført af den ledende kreatin forsker Dr. Paul Greenhaff, viste at store mængder af dextrose er nødvendig for en mærkbar øgning af muskel kreatin koncentrationen.6 Mindre mængder af dextrose menes ikke, at have den samme effekt.
Sports ernærings eksperter og ligeledes trænere har indset, at insulin er kroppens mest anabolske hormon. Når insulinen først er stimuleret driver det kulhydrater, aminosyrer (protein) og kreatin monohydrat ind i muskelcellerne. Af denne grund har MuscleTech Research & DevelopmentTM tilsat en meget kraftig insulin stimulator kaldet Alpha Lipoic Acid (ALA) til Cell-TechTM formlen. MuscleTech forskerne mener, at ALA har en mærkbar stimulerende effekt på insulin og dermed øger det absorbering af kreatin. 7 Baseret på et indledende forsøgsresultater, har ALA vist sig at øge insulin-signalvejen inde i muskelcellerne. 8
MuscleTech Research & DevelopmentTM har også tilsat Chromium Picolinate (krom picolinat), Potassium (kalium), Phosphates (fosfater), Taurine (Taurin), Ascorbic Acid (ascorbin syre) samt Magnesium. Alt sammen for at styrke virkningen af insulin og muskel- sammentrækningerne.
Fødslen af ”Osmotic Acceleration TechnologyTM”, er baseret på banebrydende studier foretaget på universitetet i Toronto. Dette studie vil ikke bare ændre måden hvorpå kreatin monohydrat bliver fortæret, men også hvordan alle efter-workout drinks bliver lavet. Studiet viser, at ved at blande en bestemt mængde vand med en kulhydrats-opløsning kan man langt overlegent øge hastigheden hvormed kulhydrater10 (og potentielt kreatin) trænger ind i blodet og følgende muskelcellerne via virkemåderne af insulin og GLUT-4 transportørerne.
Cell-TechTM er det første kreatin leverinssystem, der gør brug af manipulering med osmotismen for, at øge optagelsen af kreatin og lagringen ag glykogen, hvilket er essentielt for restitution og maksimal celle forstørrelse.
1. Birch,R.,Noble. Et al. Eur. J. Appl. Physiol. 69:268-270, 1994.
2. Earnest, C.P.,Snell, P.G., et al. Acta Physol.. Scand.153:207-209, 1995.
3. Balsom, P.D., Suderlund, K. et al. Acta Physiol. Scand.154:303-310, 1995.
4. Loike, J.D., et al. Proc. Natl. Sci. USA. 85:807-811, 1988.
5. Stolk, R., et al. Diabetes Care 18:1045-1049, 1995.
6. Green, A.L., et al. Acta Physiol Scand. 158(2):195-202, 1996.
7. Paaswater, R. New Canaan. CT: Keats Publishing Inc. 1996.
8. Estrade, D.E., et al. Diabetes 45(12):1798-1804, 1996.
9. Anderson R.A.,J Am Coll Nutr. 16(5):404-410, 1997.
10. Sievenpiper, J.,Vuksan, V. et al. Diabetes Care 21(5):711-716, 1998.

BodyBlom skrev:Insulin er jo en narturlig del af kroppen

BodyBlom skrev:curls skrev:BodyBlom skrev:Insulin er jo en narturlig del af kroppen
Ja, men går jo og leger med det...Det tilsætter jo nogle stoffer..
Jeg tror at det vist insulin man også kan skyde...
Ved i hvertfald at der er mange på bodyhause, der har erfaring med det![]()
Og det er livsfarligt...
Og der tænker jeg, at det produkt kan sagtens være skaderligt...Uden at vide meget om...
Det øger jo bare insulin nevuet i kroppen. Direkte indsprøjtning af insulin er noget helt helt andet
Bare rolig, der er vidst absolut intet af frygte ;) Bananer og rosiner hæver jo også insulin nevuet

BodyBlom skrev:curls skrev:BodyBlom skrev:curls skrev:BodyBlom skrev:Insulin er jo en narturlig del af kroppen
Ja, men går jo og leger med det...Det tilsætter jo nogle stoffer..
Jeg tror at det vist insulin man også kan skyde...
Ved i hvertfald at der er mange på bodyhause, der har erfaring med det![]()
Og det er livsfarligt...
Og der tænker jeg, at det produkt kan sagtens være skaderligt...Uden at vide meget om...
Det øger jo bare insulin nevuet i kroppen. Direkte indsprøjtning af insulin er noget helt helt andet
Bare rolig, der er vidst absolut intet af frygte ;) Bananer og rosiner hæver jo også insulin nevuet
Ok. Ved du om produktet er lovlig i dk?
P.s. Jamen hvis man blander bodylab kreatin og bodylab carbs...Så får man da også hævet insulin...
Ved ik om det er det samme..
Jeg ved heller ikk om det er det samme.. tror jeg ikk det er.. Var lidt jeg ville prøve og finde frem til


WrathChild skrev:Pas på med horsepower
-den smager grufuldt.

According to the lawsuit, Cellmass contains no actual CEM3, as do none of BSN's other CEM3-advertised compounds(Nitrix and NO Xplode). The only creatine discovered in those products was creatine monohydrate.
This goes in line with what Bill Llewellyn discovered a few years ago when he tested out some of the most popular CEE products on the market and found that most contained only creatine mono.

Misterhamper skrev:Hæhæhæhæ kæft hvor grinern. Nu er det officielt bevist, at Per Larsen og jer andre har spildt 400 kr på placebo!!
"Jeg gør det fordi det er sjovt..." passer vidst meget godt ind her.
http://www.motion-online.dk/fora/index. ... opic=42215
http://www.hsupplementpolice.com/Complaint.pdfAccording to the lawsuit, Cellmass contains no actual CEM3, as do none of BSN's other CEM3-advertised compounds(Nitrix and NO Xplode). The only creatine discovered in those products was creatine monohydrate.
This goes in line with what Bill Llewellyn discovered a few years ago when he tested out some of the most popular CEE products on the market and found that most contained only creatine mono.

Misterhamper skrev:Hæhæhæhæ kæft hvor grinern. Nu er det officielt bevist, at Per Larsen og jer andre har spildt 400 kr på placebo!!
"Jeg gør det fordi det er sjovt..." passer vidst meget godt ind her.
http://www.motion-online.dk/fora/index. ... opic=42215
http://www.hsupplementpolice.com/Complaint.pdfAccording to the lawsuit, Cellmass contains no actual CEM3, as do none of BSN's other CEM3-advertised compounds(Nitrix and NO Xplode). The only creatine discovered in those products was creatine monohydrate.
This goes in line with what Bill Llewellyn discovered a few years ago when he tested out some of the most popular CEE products on the market and found that most contained only creatine mono.

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 84 gæster