Hej med jer
Ny bruger her inde .fed side,er her hver dag.siden jeg begyndte for 3 mdr siden.har lært meget synes jeg selv.
Er en gut på 40 år der har døjet med mange skader fra mit arbejde.(kok)
Indtil jeg så viden om i fjernsynet,som handlede om skader.nu træner jeg meget og de er næsten væk her efter 3 mdr.træner hjemme
Skal lige siges at jeg har kun bænk press og total gym 1000 (bruger jeg til pull ups,med børnene sidene på bag benene som vægt ha ha man må være kreativ)har ikke håndvægte.
Ar lige begyndt på følgene program(hjemme strikket)
Mandag-fredag:
Dødløft-bænkpress- lateral raise-milli press-barbell rear delt row-upright row.
Tirsdag-torsdag:
Pull ops-barbell curl-shrug-bor.
Mit formal et at blive stærkere ikke, så meget bodybuilding.enkle men hårde øvelser.må ikke tage for lang tid ,bliver utålmodig.højest 45 min.
Spørgsmål - er det okay eller hvad ?
For at give lidt igen så læs følgene : skinnebens smerter pist væk :
Har døjet med det lort i 8 mdr .har prøvet alt.lidt hjalp det da jeg fik en løbetest,blev filmet og købte nye sko.så jeg ikke overpronerede mere(ruller indad på foden).men det gjorde stadig ondt.
Så kom moses til øllet,halleluja.en fyr på nettet prøvede at bilde folk ind at man skal bare klippe et par ærmer af væde dem i eddikke,trække dem på skinnebenet,filme det med husholdningsfilm og tape dem i hver ende,sove med det om natten i 2 dage i træk.som sagt så gjort.(selv omjeg synes jeg lignede en nar da konen skreg af grin,da jeg lignede en gladiator (not).det gjorde jeg så og 2 dages ekstra hvile fik de også,nu løber jeg 6 km hver anden dag og har ingen smerter( kun mælke syre ha ha ha).jeg siger ikke det kan hjælpe alle men det er vær at prøve når alt andet ikke gør.
Mvh L