Bruger login







Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!

Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!

Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!

Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!


Statistik

Vi har 69646 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync

Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner

0 nye indlæg i dag


Online
I alt: 1471
Medlemmer: 1
Skjulte: 0
Gæster: 1470

Følg bodybuilding.dk på

Rygestop!

Udskriv emne


Debat om løst & fast

Tilbage til Off topic





Klud skrev:Man har vel lige meget lyst til at tage en smøg, om man benytter viljestyrke (hvilket jeg vil mene, at man altid benytter, når man beslutter sig for at stoppe med at ryge) eller forsøger at ændre hele sin grundidé/psyke/whatever?
Det kan godt være de fysiske abstinenser er en joke, men ligemeget hvordan du forsøger at stoppe, vil du vel stadig have lyst til en smøg af vanens kraft.


Nej. De gange jeg prøvede at stoppe med at ryge via viljestyrke, kan jeg garantere dig for, at de psykiske abstinenser var langt værre end de fysiske. Det giver ikke så meget mening at høre på mig, uden at læse bogen, for den fortæller dig egentlig at rygestop er det største paradoks på den måde at det er mega let at stoppe med rygning, og omvendt har mange meget svært ved det, fordi de ikke aner, hvad man skal gøre. 80% gennemfører programmet, mens de resterende 20% fejler pga. 2 årsager: enten fordi de ikke har fulgt instruktionerne eller fordi de ikke har forstået, hvad man skal gøre. Jamen, det lyder næsten for godt til at være sandt. Det tog virkelig også fusen på mig, hehe.
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 75
Tilmeldt: 16. mar 2011, 21:24
 
Logbog: Ingen logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Ingen kostplan


Foregående

Tilbage til Off topic




Brugere online

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 80 gæster



cron