Bruger login







Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!

Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!

Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!

Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!


Statistik

Vi har 69701 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync

Vores medlemmer har i alt skrevet 2050014 indlæg i 100495 emner

0 nye indlæg i dag


Online
I alt: 921
Medlemmer: 1
Skjulte: 0
Gæster: 920

Følg bodybuilding.dk på

Træningsmakker søges

Udskriv emne


Træning for styrke og eksplosivitet

Tilbage til Styrketræning





Hej,

jeg søger en træningsmakker der er seriøs omkring sin træning, helst også uden for fitnesscenteret. Jeg er selv meget seriøs, for mig er træning ikke blot en hobby, men en livsstil. Jeg har trænet i fem år, og har de sidste to år taget det meget seriøst. Der er styr på kosten og der er styr på træningen, men mangler en træningsmakker tïl at presse mig, så jeg yder 110%!

Jeg har tidligere haft en del forskellige træningsmakkere, men efter at jeg flyttede til Frederiksberg, sidste August, har jeg mere eller mindre trænet alene.

Lidt info omkring mig:
Jeg er en gut på 20 og er studerende, og mener selv at jeg har godt styr på min kost og min træning, men er altid åben for gode råd og en god diskussion :) Jeg træner i Fitness World på Mosedalsvej i Valby, så ville foretrække hvis du også trænede der, eller havde mulighed for det. Jeg kører et 4-split program som er opbygget således:

Bryst/Biceps
Ben
Skulder/Triceps
Ryg/Bagskulder

Jeg så helst at du ligeledes er meget seriøs omkring din træning, vi behøver ikke træne sammen hver gang, men savner specielt en træningsmakker på bryst og skulder/triceps dage :) Jeg er fuldstændig ligeglad med din alder, har trænet sammen med folk i alle aldre og det har fungeret fint hver gang :)

Skriv en besked, hvis det har interesse!
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 3
Tilmeldt: 30. mar 2010, 11:45
 
Logbog: Ingen logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Vis kostplan



Fitness world valby er et hamrende godt center, er dog desværre næsten lige skiftet derfra. Jeg kunne have haft meget glæde af en træningsmakker på det tidspunkt, så lidt en skam.

Held og lykke med at finde en makker :)
Brugeravatar

 
Reputation point: 140
 
Indlæg: 3600
Tilmeldt: 22. jan 2011, 10:29
Geografisk sted: København
 
Træner her: OBBC
 
Styrkeliste
- Bænkpres: 165.00
- Squat: 230.00
- Dødløft: 300.00
 
Logbog: Vis logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Vis kostplan



Ja, det var da uheldigt, at du lige har skiftet. Mange tak, håber på det bedste!
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 3
Tilmeldt: 30. mar 2010, 11:45
 
Logbog: Ingen logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Vis kostplan



Interessant indlæg. Jeg er altid åben for nye input og savner lidt en seriøs makker som jeg kunne lære lidt fra. Træner mest med min lillebror, men det kunne være rart med lidt afveksling. Jeg har trænet i 1 år og er semi-seriøs. dvs, jeg er seriøs nok, men mine omstændigheder (7 ud af 14 dage er jeg alenefar) gør, at det er svært at opretholde en fast træningsplan. Generelt prøver jeg at træne 4 gange om ugen når jeg er alene og 2 gange, når jeg har sønnike.
Jeg træner selv i fitnessworld på ellebjergvej, så det kunne næsten ikke være tætttere. Jeg er ikke religøs omkring hvor jeg træner, det er mere et spørgsmål om, hvad der er mest praktisk, så jeg ville sagtens kunne skifte.
Ville gerne møde dig og tage en session sammen. Det skal siges, at jeg er på 2-split, så jeg ved ikke om det kommer til at være et problem. Kører push og pull/ben dage. Tager generelt 4 sæt pr. øvelse. Er iøvrigt 40 år :-)
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 66
Tilmeldt: 21. jul 2012, 17:54
Geografisk sted: Hvidovre
 
Træner her: Fitness World
 
Styrkeliste
- Bænkpres: 95.00
- Squat: 100.00
- Dødløft: 120.00
 
Logbog: Ingen logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Ingen kostplan



Jeg er helt klart frisk på at tage et træningspas sammen :) i næste uge træner jeg tidligt alle dage, men du kan skrive hvornår du har tid og så finder vi en dag, kunne være fedt at tage en bryst dag, hvis du er frisk på det? :)
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 3
Tilmeldt: 30. mar 2010, 11:45
 
Logbog: Ingen logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Vis kostplan



Tilbage til Styrketræning




Brugere online

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 4 gæster