Bruger login







UDG uge 2
Stærkmand, squat og gode tilbud!

Tilbudsguide uge 3
Storkøb af frosne grøntsager og frugt og mørbrad!

UDG uge 1
Bliv klogere på årets første uge

Tilbudsguide uge 2
Skyr, grøntsager og frossen kylling!


Statistik

Vi har 53728 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er nikolinenøhr

Vores medlemmer har i alt skrevet 1989688 indlæg i 84064 emner

45 nye indlæg i dag


Online
I alt: 412
Medlemmer: 24
Skjulte: 4
Gæster: 384

Følg bodybuilding.dk på

Eventgalleri


Se vores eventgalleri her



Oversigt over alle træningsrelaterede arrangementer

Styrkeløft
Bodybuilding & Fitness
Åbent Hus
Vægtløftning

Mangler der et arrangement? Send os en mail med info til kalender@bodybuilding.dk.

Styrkeløft

24-05-2008 Åbne Thy - Thisted
21-06-2008 Nordland Cup - Nordland, Århus
23-08-2008 SM i bænkpres - Tårnby Styrkeløfter Klub, København
23-08-2008 JM i Bænpress - Ny helse og motion, Århus
04-10-2008 JM i 3-kamp - Hjørring
18-10-2008 SM i 3-kamp - Rødby
22-11-2008 TSK Cup - København
06-12-2008 DM i bænkpres - Rødby
23-01-2009 - 24-01-2009 ER Open - VK Ares, Rødovre
14-02-2009 - 14-02-2009 DM B og C - Nordfyn/Bogense
14-03-2009 - 15-03-2009 DM-A og DM Damer - Aalborg SK
05-04-2009 - 06-04-2009 DM Diverse, Sub-Junior/Junior/Masters - Hvidovre og Tårnby
15-04-2009 - 18-04-2009 VM Bænkpres Masters Taupo - New Zealand
18-04-2009 - 18-04-2009 Nordfyn Cup (Bænkpres udstyr/raw) - Bogense Motion
06-05-2009 - 10-05-2009 EM Damer og Herrer Ylitornio, Findland
09-05-2009 - 09-05-2009 DM Squat og Dødløft for Masters
16-05-2009 - 17-05-2009 Thy Cup - Thisted
27-05-2009 - 30-05-2009 VM Bænkpres Hamm - Luxembourg
09-06-2009 - 13-06-2009 EM Junior Jönköbing - Sverige
20-06-2009 - 20-06-2009 Nordland Cup (RAW) - AK Nordland, Århus
23-06-2009 - 27-06-2009 EM Masters Pilsen - Tjekkiet
02-07-2009 - 04-07-2009 VM Bænkpres, Sub-Junior og Junior Pilsen - Tjekkiet
06-08-2009 - 08-08-2009 EM Bænkpres - Frydek-Mistek, Tjekkiet
29-08-2009 - 29-08-2009 JM Bænkpres - Videbæk
31-08-2009 - 06-09-2009 VM Sub-Junior og Junior - Sao Paulo, Brasilien
05-09-2009 - 05-09-2009 SM Bænkpres - Roskilde
18-09-2009 - 19-09-2009 Western European Championships - Holland
30-09-2009 - 03-10-2009 VM Masters - Sofia, Bulgarien
03-10-2009 - 03-10-2009 JM
17-10-2009 - 17-10-2009 SM
22-10-2009 - 24-10-2009 EM Bænkpres Masters - La Louviere, Belgien
01-11-2009 - 07-11-2009 VM Damer og Herrer - New Delhi, Indien
05-12-2009 - 05-12-2009 DM Bænkpres - Horsens
04-02-2010 - 05-02-2010 10th ER Equipment Denmark Bench Press Championship
04-05-2010 - 08-05-2010 EM Damer og Herre - Köping, Sverige
08-05-2010 - 08-05-2010 DM Squat og Dødløft for Masters - Albertslund
15-05-2010 - 16-05-2010 Thy Cup - Thisted
22-05-2010 - 22-05-2010 2. Runde af Divisionsturneringen - Spotshøjskolen og VK Ares
25-05-2010 - 29-05-2010 VM Bænkpres, Åben, Sub-Junior og Junior - Killeen, USA
08-06-2010 - 12-06-2010 EM Junior - Hamar, Norge
19-06-2010 - 19-06-2010 Nordland Cup (Udstyrsfrit) - AK Nordland, Århus
22-06-2010 - 26-06-2010 EM Masters - Pilsen, Tjekkiet
07-08-2010 - 07-08-2010 3. Runde af Divisionsturneringen - AK Nordland og Hvidovre
12-08-2010 - 14-08-2010 EM Bænkpres - Bratislava, Slovakiet
28-08-2010 - 04-09-2010 VM Sub-Junior og Junior - Pilsen, Tjekkiet
28-08-2010 - 29-08-2010 NM og NM Bænkpres - Norge
28-08-2010 - 28-08-2010 JM Bænkpres - Thisted
04-09-2010 - 04-09-2010 SM Bænkpres - Fakse
17-09-2010 - 18-09-2010 Western European Championships - Hamm, Luxembourg
27-09-2010 - 02-10-2010 VM Masters - Pilsen, Tjekkiet
02-10-2010 - 02-10-2010 JM - Åben for bud
16-10-2010 - 16-10-2010 SM - Rødby
21-10-2010 - 23-10-2010 EM Master Bænkpres - Hagondange, Frankrig
30-10-2010 - 30-10-2010 Divisionsturneringsfinale - Åben for bud
07-11-2010 - 13-11-2010 VM Damer og Herrer - Johannesburg, Sydafrika
27-11-2010 - 28-11-2010 TSK Cup - Tårnby
04-12-2010 - 04-12-2010 DM Bænkpres - Videbæk
05-01-2011 - 05-01-2011
04-02-2011 - 05-02-2011 10th ER Equipment Denmark Bench Press Championship, Albertslund
12-02-2011 - 12-02-2011 1. Runde af Divisionsturneringen
12-02-2011 - 12-02-2011 DM B & C, Thisted, Teutonia Nors
12-03-2011 - 13-03-2011 DM-A og DM Damer
18-03-2011 - 19-03-2011 Danube Cup, Gorna Oryahovica
02-04-2011 - 03-04-2011 DM Diverse, Albertslund
13-04-2011 - 16-04-2011 VM Master Bænkpres, Rødby
23-04-2011 - 24-04-2011 NM Sub-Junior og Junior, Sverige
30-04-2011 - 30-04-2011 2. Runde af Divisionsturneringen
03-05-2011 - 07-05-2011 EM Damer og Herrer - Pilsen, Tjekkiet
07-05-2011 - 07-05-2011 DM Squat og Dødløft for Master - Århus, SK Atlas
14-05-2011 - 14-05-2011 Åbne Thy - Thisted
25-05-2011 - 28-05-2011 VM Bænkpres - Soelden, Østrig
07-06-2011 - 11-06-2011 EM Junior - Northumberland, England
18-06-2011 - 18-06-2011 Nordland Cup - Århus
05-07-2011 - 09-07-2011 EM Masters - Frystek, Tjekkiet
04-08-2011 - 06-08-2011 EM Bænkpres - Yalta, Ukrine
20-08-2011 - 20-08-2011 SM Bænkpres - Rødovre, VK Ares
20-08-2011 - 20-08-2011 JM Bænkpres
27-08-2011 - 27-08-2011 3. Runde af Divisionsturneringen
29-08-2011 - 03-09-2011 VM Sub-Junior og Junior - Moose Jaw, Canada
16-09-2011 - 17-09-2011 Western European Championships - Mill, Holland
27-09-2011 - 01-10-2011 VM Masters - St. Catharines, Canada
08-10-2011 - 08-10-2011 JM
15-10-2011 - 15-10-2011 SM
20-10-2011 - 22-10-2011 EM Master Bænkpres - Hamm, Luxembourg
29-10-2011 - 29-10-2011 Divisionsturneringsfinalen - Tårnby
06-11-2011 - 12-11-2011 VM Damer og Herrer - Pilsen, Tjekkiet
26-11-2011 - 27-11-2011 TSK Cup - Tårnby
03-12-2011 - 04-12-2011 DM Bænkpres - Bjerringbro

Bodybuilding & Fitness

27-01-2008 Bodybuilding Trænings Aften - Ny Helse & Motion - Fitness & bodybuilding Studio, Århus
29-03-2008 - 30-03-2008 Sandefjord Open 2008 www.sandefjordopen.com
12-04-2008 - 13-04-2008 Oslo Grand Prix 2008 www.nkf-ifbb.no
02-05-2008 - 04-05-2008 LOADED CUP 2008 - Ringsted Kongrescenter
20-09-2008 - 21-09-2008 DM i bodybuilding 2008 - Roskilde Hallen
04-10-2008 - 05-10-2008 Norske Mesterskaper 2008 www.nkf-ifbb.no
18-04-2009 - 18-04-2009 LOADED CUP 2009
08-05-2010 - 08-05-2010 New York Men's Pro - New York, USA
16-07-2010 - 17-07-2010 PBW CHAMPIONSHIPS - Tampa, Florida
23-07-2010 - 25-07-2010 Europa Battle Of Champions - Hartford, Connecticut
07-08-2010 - 07-08-2010 Jacksonville 202 - Jacksonville. Florida
13-08-2010 - 14-08-2010 Europa Super Show - Dallas, Texas
10-09-2010 - 11-09-2010 Mr. Europe Pro - Don Benito, Spain
17-09-2010 - 18-09-2010 John Simmons 202 - Detroit, Michigan
24-09-2010 - 25-09-2010 Fitness Olympia - Las Vegas, Nevada
24-09-2010 - 25-09-2010 Mr. Olympia - Las Vegas, Nevada
07-10-2010 - 08-10-2010 Physique Weekend 2010 - Dubai, UAE
09-10-2010 - 09-10-2010 FORT LAUDERDALE Pro Fitness - Fort Lauderdale, Florida
07-04-2011 - 08-04-2011 Loaded Cup
09-04-2011 - 09-04-2011 Battle Of Scandinavia - Alingsås, Sverige
16-04-2011 - 16-04-2011 Sandefjord Open 2011
30-04-2011 - 30-04-2011 OSLO GRAND PRIX 2011 - Oslo, Norway
12-08-2011 - 13-08-2011 Europa Supershow, Dallas, Texas
12-08-2011 - 13-08-2011 Europa Supershow 202, Dallas, Texas
20-08-2011 - 20-08-2011 Complete Nutrition Muscle Heat Pro 202, Greensboro, North Carolina
27-08-2011 - 27-08-2011 Phoenix Pro, Phoenix, Arizona
09-09-2011 - 11-09-2011 Tijuana Pro, Tijuana, Mexico
16-09-2011 - 17-09-2011 Olympia 202 Showdown, Las Vegas, Nevada
16-09-2011 - 17-09-2011 Mr. Olympia, Las Vegas, Nevada
24-09-2011 - 24-09-2011 Sheru Classic Asian Grand Prix Pro, Mumbai, India
08-10-2011 - 08-10-2011 Arnold Classic Europe, Madrid, Spainen
08-10-2011 - 09-10-2011 DM i Bodybuilding og Fitness, Herning
05-11-2011 - 05-11-2011 Sacramento Pro 212, Sacramento, California
12-11-2011 - 12-11-2011 IFBB Hydrolyze Ultra 212, Davenport, Iowa
10-12-2011 - 10-12-2011 IFBB Pro Florida World Masters, Miami Beach, Florida
18-02-2012 - 18-02-2012 IFBB FLEX Pro
01-03-2012 - 04-03-2012 Arnold Amateur International Championships
02-03-2012 - 03-03-2012 IFBB Arnold Classic
17-03-2012 - 17-03-2012 IFBB Australia Pro Grand Prix XII
31-03-2012 - 31-03-2012 Battle of Scandinavia
06-04-2012 - 08-04-2012 Loaded Cup
15-04-2012 - 15-04-2012 Sandefjord Open
21-04-2012 - 21-04-2012 Oslo Grand Prix
21-04-2012 - 21-04-2012 IFBB FIBO Power Germany
28-04-2012 - 28-04-2012 Amateur European Cup (Pro Qualifier)
28-04-2012 - 28-04-2012 IFBB Mr. Europe Grand Prix
19-05-2012 - 19-05-2012 IFBB New York Pro
01-06-2012 - 02-06-2012 IFBB Toronto Pro Supershow
29-06-2012 - 30-06-2012 IFBB Europa Battle of Champions
06-07-2012 - 07-07-2012 IFBB Wings of Strength Chicago Pro-Am Extravaganza
10-08-2012 - 11-08-2012 IFBB PBW Championships
17-08-2012 - 18-08-2012 IFBB Europa Supershow
08-09-2012 - 08-09-2012 IFBB Nordic Pro Championships
28-09-2012 - 29-09-2012 MR. OLYMPIA
05-10-2012 - 06-10-2012 IFBB Sheru Classic Asian Grand Prix
12-10-2012 - 13-10-2012 IFBB Arnold Classic Europe
20-10-2012 - 21-10-2012 IFBB British Grand Prix

Åbent Hus

07-01-2008 Åbent hus, meld dig ind til 150 pr måned denne dag (Billigste århus) Ny Helse & Motion - Fitness & bodybuilding Studio, Århus
09-01-2011 - 09-01-2011 ÅBENTHUS I ANGER MANAGEMENT - kl. 12-17

Vægtløftning

24-04-2010 - 24-04-2010 Københavns / Øernes Begynder - Kastrup
08-05-2010 - 08-05-2010 DM Hold Finale - Idrætshuset, Østerbro, 2100 Kbh. Ø.
13-05-2010 - 16-05-2010 International Eleiko Women Grand Prix - Ohrdruf, Tyskland
15-05-2010 - 22-05-2010 EM Masters - Linz, Østrig
16-05-2010 - 24-05-2010 EM Ungdom - Valencia, Spanien
29-05-2010 - 29-05-2010 Junior Pokal - Kalundborghallerne
03-06-2010 - 06-06-2010 9. international Fulda, U-14, U-17 og U-20 - Lochen, Østrig
05-06-2010 - 05-06-2010 DM 5-kamp - Kastrup
04-09-2010 - 04-09-2010 Københavns / Øernes Ungdomsfemkamp
04-09-2010 - 04-09-2010 Jysk 5-kamp - Spangsbjergskolen, 6700 Esbjerg
18-09-2010 - 25-09-2010 VM Masters - Ceichanow, Polen
02-10-2010 - 02-10-2010 Aalborg Cup - Skydebanevej 12, 9000 Aalborg
16-10-2010 - 17-10-2010 NM Ungdom / Junior - Landskrona, Sverige
17-10-2010 - 24-10-2010 EM Junior og U-23 - Limassol, Cypern
06-11-2010 - 06-11-2010 Københavns / Øernes Seniormesterskab
06-11-2010 - 06-11-2010 Jysk Senior, Junior, Ungdom - Spangsbjergskolen, 6700 Esbjerg
06-11-2010 - 07-11-2010 NM Senior, U-23 og Team Championships - Spydeberg, Norge
20-11-2010 - 20-11-2010 NM og DM Masters - Kalundborghallerne
11-12-2010 - 11-12-2010 Gotha´s Fødselsdagsstævne - Bavnehøjhallen, Enghavevej 90, 2450 Kbh. SV
15-01-2011 - 16-01-2011 Copenhagen Weightlifting Cup (CWC) - Idrætshuset, Østerbro, 2100 Kbh. Ø.
21-01-2011 - 23-01-2011 U-17 Vægtløftningsskole - Ved Diget, 2770 Kastrup
25-01-2011 - 25-01-2011 DVF Bestyrelsesmøde - Idrættens Hus, 2605 Brøndby
05-02-2011 - 05-02-2011 Københavns / Øernes Ungdom/Junior
05-02-2011 - 05-02-2011 Jydsk Vintercup - Skydebanevej 12, 9000 Aalborg
05-03-2011 - 05-03-2011 DM Senior - Idrætshuset, Østerbro, 2100 Kbh. Ø.
12-03-2011 - 12-03-2011 Københavns / Øernes Masters - Bagsværd Stadion, Hovedgaden 82-86, Bagsværd
19-03-2011 - 19-03-2011 Jysk Masters - Nyvangsvej 148, 8900 Randers
02-04-2011 - 02-04-2011 Danske Begyndermesterskaber - Spangsbjergskolen, Skrænten, 6700 Esbjerg
08-04-2011 - 17-04-2011 EM Senior - Kazan, Rusland
09-04-2011 - 09-04-2011 DVF Reræsentantskabsmøde - Idrættens Hus, 2605 Brøndby
16-04-2011 - 16-04-2011 DM Ungdom + Junior - Slagelse
07-05-2011 - 07-05-2011 DM Hold Finale
08-05-2011 - 14-05-2011 VM Ungdom - Lima, Peru
13-05-2011 - 15-05-2011 U-17/U-23 Vægtløftningsskole - Skjalm Hvidesvej 1, 5000 Odense C.
28-05-2011 - 28-05-2011 Junior Pokal - Skjalm Hvides vej 1, 5000 Odense C
01-06-2011 - 05-06-2011 Ålholm Vægtløftningsskole - Ålholmskolen, Hillerød
01-06-2011 - 05-06-2011 VM Junior - Penang, Malysia
18-06-2011 - 18-06-2011 DM ungdom- og seniorfemkamp
23-06-2011 - 26-06-2011 Eleiko Women Weightlifting Grand Prix - Nideröblarn, Styria, Østrig
21-08-2011 - 28-08-2011 EM Ungdom - Ciechanow, Polen
10-09-2011 - 18-09-2011 EM Junior og U-23 - Bucharest, Rumænien
24-09-2011 - 25-09-2011 NM Senior, U-23 og Klubhold - Finland
01-10-2011 - 01-10-2011 Aalborg Cup - Skydebanevej 12, 9000 Aalborg
21-10-2011 - 23-10-2011 Randers Vægtløftningsskole - Nyvangsvej 148, 8900 Randers
29-10-2011 - 30-10-2011 NM Ungdom og Junior - Stavanger, Norge
11-11-2011 - 20-11-2011 VM Senior - Paris, Frankrig
25-02-2012 - 25-02-2012 DM Senior
10-03-2012 - 10-03-2012 DM Junior
31-03-2012 - 31-03-2012 DM Begynder
06-04-2012 - 16-04-2012 EM Senior
28-04-2012 - 28-04-2012 DM Ungdom
11-05-2012 - 19-05-2012 VM Junior
12-05-2012 - 12-05-2012 DM Hold Finale
09-06-2012 - 09-06-2012 DM 5-kamp
15-09-2012 - 16-09-2012 Ålholm Cup
29-09-2012 - 30-09-2012 NM Senior


Vis alle tidligere arrangementer