
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69647 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag

? Og ja - et kg om ugen er for meget ;) sigt efter 0.5kg
G.I Joe skrev:Ville det ikke være bedre at have sine carbs på træningsdagene? Og ja - et kg om ugen er for meget ;) sigt efter 0.5kg



Mikael skrev:Drop refeed, medmindre hun er meget lean i forvejen. Det er noget man normalt bruger efter langvarigt kalorieunderskud. Derudover er et refeed en gang om ugen også alt for ofte.







Pind skrev:300-400g er et fint sted at starte, da kvinder ofte finder store mængder mad overvældende, men gerne mere hvis hun kan.

andremanden skrev:Pind skrev:300-400g er et fint sted at starte, da kvinder ofte finder store mængder mad overvældende, men gerne mere hvis hun kan.
Okay prøver at foreslå 500g til hende, ville det være en god ide at hun indtager størstedelen af sine carbs tæt på træning eller er det ligemeget?


Mikael skrev:andremanden skrev:Pind skrev:300-400g er et fint sted at starte, da kvinder ofte finder store mængder mad overvældende, men gerne mere hvis hun kan.
Okay prøver at foreslå 500g til hende, ville det være en god ide at hun indtager størstedelen af sine carbs tæt på træning eller er det ligemeget?
Gør bare det.
Carbs et par timer inden træning kan godt være en fordel. Alle er forskellige. nogle træner bedst på tom mave om morgenen. Hun skal bare gøre det der passer hende bedst. Der er ingen grund til at overkomplicere noget som dette. Hvornår på dagen hun indtager sin mad er, i det store hele underordnet. Så længe hun spiser det du har sagt og træner, så er alt godt.









Pind skrev:Træning på tom mave har aldrig været godt for nogen. Det er ikke noget jeg ville anbefale folk.








Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 122 gæster