Bruger login







Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!

Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!

Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!

Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!


Statistik

Vi har 69544 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync

Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner

0 nye indlæg i dag


Online
I alt: 1073
Medlemmer: 3
Skjulte: 0
Gæster: 1070

Følg bodybuilding.dk på

gains under "stærkere i bænk på 7 uger"

Udskriv emne


Har du ikke den store praktiske eller teoretiske erfaring, så kom indenfor. Her findes ingen 'dumme spørgsmål'

Tilbage til Begynder forum





hej alle

har efter uge 7 overvejet at starte på "stærkere i bænk på 7 uger". Jeg har læst lidt rundt herinde og kan se at folk har fået rigtig gode styrkegains under både cut og bulk :), jeg vil dog gerne høre om der er nogen af jer som bulkede under programmet. Der har erfaringer med hvor meget i gainede hyprofili mæssigt under de 7 uger ?

har aldrig været en ørn til bænk og det er derfor jeg vil lave programmet, dog er jeg mere bodybuilder end styrkeløfter og frygter derfor manglende gains under sådan et program baseret på styrke :)

MVH Skinkelynet14
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 16
Tilmeldt: 12. okt 2012, 07:47
 
Logbog: Ingen logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Ingen kostplan



Gætter på du mener hypertrofi. Nu ved jeg ikk hvor lang tids træningserfaring du har, men udfra dit indlæg gætter jeg på <1 år. Bare æd nok, imens du kører programmet, så ska du nok blive stor.
Mvh. Skinkelyn94
Brugeravatar
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 262
Tilmeldt: 10. sep 2011, 17:11
 
Træner her: Fitness World
Ultimate Gym
 
Styrkeliste
- Bænkpres: 140.00
- Squat: 170.00
- Dødløft: 200.00
 
Logbog: Ingen logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Ingen kostplan



Skinkelyn94 skrev:Gætter på du mener hypertrofi. Nu ved jeg ikk hvor lang tids træningserfaring du har, men udfra dit indlæg gætter jeg på <1 år. Bare æd nok, imens du kører programmet, så ska du nok blive stor.
Mvh. Skinkelyn94


tak for svaret :)
har muligvis bare lidt problemer med at vende mig til de utroligt lave reps programmet bruger. føler ikke mit bryst er brugt efter træningerne :) men jeg håber da på lidt masse på bryst alligevel :)

lige et ekstra spørgsmål, kan det virkelig passe at man i de første par uger af dette program skal ligge og bænke 4-5 reps med færre kilo end ens 8RM ? :) synes det virker helt paf at man ikke skal løfte specielt tungt de første par uger.
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 16
Tilmeldt: 12. okt 2012, 07:47
 
Logbog: Ingen logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Ingen kostplan



Tilbage til Begynder forum




Brugere online

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 6 gæster