
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69646 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag


Bay skrev:Kan man ikke få nogle myndigheder ind over det?
Hvor meget har du tabt?[/img]




Funder skrev:Har netop betalt over bank, og tvivler stært på, at det er noget politiet vil gå ind i, man skal nok have fat i en advokat, og så bliver man jo først for alvor ruineret.
Så ja, den bedste løsning er nok, at opsøge dem på deres fysiske adresse - eller på Peter Lund Din til det![]()
Ihvertfald er i advaret nu, og sku meget rart lige at komme ud med det, for er der noget der kan brænde min lunte ned, så er det sku den slags mennesker.

Rosendal skrev:Funder skrev:Har netop betalt over bank, og tvivler stært på, at det er noget politiet vil gå ind i, man skal nok have fat i en advokat, og så bliver man jo først for alvor ruineret.
Så ja, den bedste løsning er nok, at opsøge dem på deres fysiske adresse - eller på Peter Lund Din til det![]()
Ihvertfald er i advaret nu, og sku meget rart lige at komme ud med det, for er der noget der kan brænde min lunte ned, så er det sku den slags mennesker.
Har selv prøvet at blive snydt, netop ved nethandel. Jeg lavede samme fejl som dig og overførte godtroende pengene via bank overførsel.
Mit svar både fra banken og forbrugerstyrelsen var at jeg selv havde overført pengene og der derfor ikke var noget at gøre. Hold dig til dankortet, der er langt mere sikkerhed her.



Tyranu skrev:Hej
Er ked af at høre hvordan det er gået for dig, har prøvet det samme med netop hifispeed.dk.
Først gik der 3 uger fra ordre -> modtagelse, med mailkorrespondancer og telefonsamtaler. Havde lavet bankoverførsel da jeg ikke havde mulighed for dankort overførsel. De sagde så de ikke havde set ordren og bla.bla.bla, men tilsidst kom det så til at de ikke havde opdaget pengene gå ind. Så 3 uger efter kom mine 2 pakker til en samlet pris af 8.000kr, hvor jeg så finder ud af at den ene pakke er den forkerte, handlede om noget strømsæt til min subwoofer, hvorfor jeg kontakter dem, og de fortæller mig der ikke var den anden pakke på lager, så de har kvitteret med pakken over den - ganske gratis.
Jaja tænker jeg, for kan ikke bruge pakken til en skid, da den ikke indeholder de samme dele som jeg skal bruge til min forstærker.
Røvhuller

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 56 gæster