
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69649 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag

Prosock skrev:Hej BB'ere, jeg har snart kommet til ende på min 2kg whey fra bodylab, og er godt tilfreds med den.
Men nu kommer tiden til at bestille en ny omgang, og jeg har tænkt på at få noget kasein med, men så kommer mit spørgsmål.¨
Jeg læser at det er noget man skal drikke inden senge tid, men jeg træner altid om aftenen, så det er altid næsten bare hjem fra træning, tage protein-shake (alm whey), spise noget mad, og så på hoved i seng.
Mit spørgsmål er så, ville det overhoved være smart at tage kasein her, for her har kroppen jo "akut" brug for protein så vidt jeg forstår, er det så bedre at holde sig til alm whey som optages hurtigt?
Jeg drikker igen alm. whey morgenen efter, kunne denne erstattes med kasein? men her spiser jeg jo også.
Mit spørgsmål går sådan set ud på, ville det for mig, med mine trænings rutiner, overhoved være smart at bruge slow-release protein pulver?

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 30 gæster