Jeg har virkelig forsømt min træning i sommerferien. Har ikke trænet siden slutningen af juni. Hverken styrketrænet, løbet eller noget som helst. Så nu er det altså op på hesten igen !
Jeg går til fodbold. Ikke på noget specialt højt niveau da jeg synes det var for meget af det gode, efter flere år i træk. Nu står den mere eller mindre på hygge bold, med 2 træninger og en kamp om ugen.
Jeg skal dog have noget styrketræning ved siden af. Helst et fullbody. Altså 3 dage om ugen. Ville lige hører om et par ting til det:
1. Hvor intenst skal man træne når jeg har fodbolden ved siden af ? Efter dagsform ?
2. Kan jeg godt træne min hurtighed, mens jeg prøver at blive lidt større ?
3. Hvor lang tid tror i jeg skal træne før jeg kan give den fuld tryk ? (Nu når jeg næsten ikke har trænet i 1,5 måned)
Det har sikkert været oppe flere gange herinde om hvordan man skal kombinere det, men hader bb's søgemaskine. Sorry






