Er begyndt at svømme brystsvømning og crawl, + jeg havde tænkt mig at lave nogle øvelser for benene fordi jeg har en lyskeskade
På forhånd tak for svar

Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69646 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag

BigSquare skrev:Tænkte på om der var nogen der lå inde med noget information om træning af lysken/benene under vand?![]()
Er begyndt at svømme brystsvømning og crawl, + jeg havde tænkt mig at lave nogle øvelser for benene fordi jeg har en lyskeskade![]()
På forhånd tak for svar

ntp9 skrev:Tænker bare højt her: Måske man kunne stille et squatrack op i den halvdybe ende af bassinet, så ens hoved kun lige stikker op over vandet, når man står oprejst. Så ville man da være motiveret for at komme op fra bunden af sit squat!![]()
)

ntp9 skrev:Mere seriøst: Er det noget du foretager dig på eget initiativ? For ved der findes vandbaserede genoptræningshold med fysioterapeuter, og hvis du i forvejen har en diagnose fra din læge kunne du måske få en henvisning?


duke9000 skrev:ntp9 skrev:Tænker bare højt her: Måske man kunne stille et squatrack op i den halvdybe ende af bassinet, så ens hoved kun lige stikker op over vandet, når man står oprejst. Så ville man da være motiveret for at komme op fra bunden af sit squat!![]()
)
Det kunne jeg fandme godt tænke mig at prøve!
ind til man besvimede med 140 kg oven på sig. Er måske ikke det allersmarteste!
BigSquare skrev:Det er primært pågrund af eget initiativ, har fået af vide det kunne afhjælpe min skade så tænkte hvorfor ikke.. Så får jeg også noget cardio![]()
Har søgt på nettet efter øvelser men kan sku ikke rigtigt finde nogle
Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 82 gæster