ALLE skal da bare deltage, man har intet at tabe, men formentlig rigtig fede præmier at vinde.
Der var en kvinde der for nogen år siden vandt selvom hun intet anede om NFL, da hun blev spurgt om hvordan hun nøje udvalgte sine picks så var svaret:
"Jeg vælger bare det hold der har det sejeste navn"
Altså et bevis på at alle kan være med. Der er mange der også bare flipper en mønt og håber på det bedste - det må jer uden NFL forstand selvfølgelig også gøre; bare vi har så mange med som muligt! Det er super let at oprette sig som bruger, det tager ingen tid og man kan sågar bare bruge sin facebook profil, så det burde ikke tage mere end 1 minut før man både har lavet sin bruger samt sat alle sine picks.
http://nflpicks.tv2sport.dk/index.php
Ligaens navn: Bodybuilding.dk
Ligaens kodeord: Båådybilding
TV2 Sport giver nogle rundepræmier og præmier til samlet vinder efter alle 17 uger - præmierne er ikke offentliggjort endnu, men det bliver de nok snart.
Jeg giver ca 2,5kg åbnet neutral whey til vinderen af gruppen samt et par steel hooks hvis vinderen er interesseret i at komme til svendborg og hente denne præmie
Held og lykke - go go go go go
NOTE: De to første runder / uger er bare prøverunder.







