
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69647 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag



Gakgakgak skrev:400 kcal - 35prot - 5fedt - 50kulh: mælk 1 liter
217.5 kcal - 38prot - 4,1fedt - 6,5 - kulh: proteinpulver 50g
180,5 kcal - prot 5,5 - fedt - 30kulh: havregryn 50g
225kcal - 11.65prot - 18.44 fedt - 4.56kulh: peanutbutter 40g
1022 kcal 90g prot 92kulh 33 fedt. Min egen shake, du kan altid justere på den, men den er sgu billige at lave





Gakgakgak skrev:jeg drikker den bare før/efter træning. Du kan sgu drikke den når du har lyst, og endda lave dobbelt portion hvis det er det du har lyst til. og hvis du vil holde det mega enkelt og billigt, så er det bare havregryn/proteinpulver blendet i en liter mælk. så skal du sgu nok få noget næring indenbords.

kralledx skrev:Gakgakgak skrev:jeg drikker den bare før/efter træning. Du kan sgu drikke den når du har lyst, og endda lave dobbelt portion hvis det er det du har lyst til. og hvis du vil holde det mega enkelt og billigt, så er det bare havregryn/proteinpulver blendet i en liter mælk. så skal du sgu nok få noget næring indenbords.
Kan man godt sætte det i køleskabet, og drikke det måske 2-4 timer efter? Eller vil det blive dårligt+


Gakgakgak skrev:kralledx skrev:Gakgakgak skrev:jeg drikker den bare før/efter træning. Du kan sgu drikke den når du har lyst, og endda lave dobbelt portion hvis det er det du har lyst til. og hvis du vil holde det mega enkelt og billigt, så er det bare havregryn/proteinpulver blendet i en liter mælk. så skal du sgu nok få noget næring indenbords.
Kan man godt sætte det i køleskabet, og drikke det måske 2-4 timer efter? Eller vil det blive dårligt+
Nej den bliver faktisk bedre af den, fordi "luften" siver ud af den, så er den ikke så voldsomt skummet, laver den ALTID i forvejen selv



kralledx skrev:Da jeg har et okay højt stofskifte skal jeg have mange kalorier indenbords


Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 42 gæster