I har sikkert fået den før, men håber i vil hjælpe. Jeg står i den situation at jeg ikke kan finde ud af om jeg skal bulke, eller cutte ned inden jeg så begynder at bulke igen. Problemet er at jeg ikke ved hvor lav fedtprocent man skal have(og igen, intet rigtigt svar, bare hvad der er klogest), før at det er mest hensigtsmæssigt at begynde at bulke. Jeg ved også at der ikke er nogle facts, og at jeg selv skal bestemme men det ville nu være rart nok at få nogle gode råd.
Jeg er 18 år, 186,5 høj, vejer 81,5 kg, jeg har trænet seriøst i snart 6 måneder. Jeg er langt fra hakket, har noget fedt omkring maven.
Så spørgsmålet er, om det ville være klogest at cutte ned inden jeg begynder at bulke? Skulle gerne være klar til næste sommer







