
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69544 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag


kofoed skrev:har lidt et problem når jeg tager dødløft, for min ryg kan klare mere i øvelsen end mine fingre kan, de giver lidt op når jeg når kommer til 3. sæt.. det hjælper at så skifte til over/underhånds greb eller hvad man skal sige.. men er det nogle strabs jeg skal have fat i ? eller skal jeg bare ikke stige mere i øvelsen til mine fingre også kan følge med ?



Lithium skrev:kofoed skrev:;p det med kryds greb gør jeg nu, og det går lige.. men det med pulver lyder som noget jeg godt kunne prøve.. og så ellers bare træne fingre
Hvis du vil træne greb til dødløft så drop CoC - lav statiske holds i lockoutten i dødløft eller rackpulls i stedet.

Lithium skrev:kofoed skrev:Lithium skrev:kofoed skrev:;p det med kryds greb gør jeg nu, og det går lige.. men det med pulver lyder som noget jeg godt kunne prøve.. og så ellers bare træne fingre
Hvis du vil træne greb til dødløft så drop CoC - lav statiske holds i lockoutten i dødløft eller rackpulls i stedet.
du mener når jeg løfter ryggen op i dødløft så blive stående et stykke tid ? det vil træne mit greb ?
Yes - hvis du virkelig vil træne dit statiske grip så smider du mere end din 1 rm i dødløft på stangen og laver rackpull klodset op til 1 cm fra lockout, lockoutter skidtet og forsøger at holde fast f.eks 3x10 sek. og øger enten vægten eller tiden over en periode.




Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 18 gæster