
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69701 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050014 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag

Lyst skrev:jacob ved jeg godt, men snakker om når man træner og efter der kan man ikk mærke man har trænet på samme måde som med f.eks. 2-spilt program.


Lyst skrev:jacob ved jeg godt, men snakker om når man træner og efter der kan man ikk mærke man har trænet på samme måde som med f.eks. 2-spilt program.


Biiver skrev:Hvorfor skulle man ikke kunne køre 2-split 6 dange om ugen og derved holde (cirka) samme frekvens som hvis man kørte fullbody?
Lige udover tidsforbruget på seks træninger om ugen altså?






Happy skrev:Til JBH
Er også lige begyndt på 3 split...har kørt 2 mdr nu..ca
den første var indlæring fasen.
Har pænt syge resultater med det.
kan ligge programmet ud så kunne du se det evt..
ellers står det på min log..
Der dog ik sat øvelser på...men kan gøre det.
Et andet spørgsmål...
Var der mon basis for at tage kontakt til Dansk BB & fitness forbund mhs til at få et par klasser i bb hvor man er clean..????
fx en under 180..og en over 180..fx
Kunne være sejt hvis de kunne nosse sig sammen til det.
Har studeret nogle af de gamle BBer..fra classicsbodybouilderes.com. ligner faktisk næsten de gode armatøre som krudter den..så..man kan sagntes godt uden.


Happy skrev:nej det ville de ikke. for der er en pæn forskel på en fyr på krudt...hvis han finde ud af at bruge det rigtigt også en rigtig mand der træner naturligt
Musklrne bliver ikke hårde på samme måde...og det sidder mere naturligt.
Prøv at se på http://www.classicbodybouilderes.com sådan ser man ud uden...prøv at se på Mr univeres..eller Mr america...der er en verden til forskel.

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 4 gæster