Mindtempest: Jo tak!
Jeg har været hjemme hos mine forældre i weekenden (fordi jeg er blevet faster, så skulle alligevel til Jylland

), så jeg har gået længere ture med hunden, men kom desværre ikke i fitness. Jeg har desuden "glemt" at lave øvelser for mine knæ henover weekenden, så de er ret ømme, så jeg venter lige nogle dage med at prøve at løbe igen. Jeg er forresten stoppet til fysioterapeut, og så håber jeg, at mine øvelser er nok i sig selv, ellers må jeg begynde igen.
Desuden løb min skridttæller tør for strøm, helt underligt, jeg kan meget godt lide den, nu jeg synes, det er sjovt at konkurrere med mig selv.
Forresten vejede jeg mig i onsdags (tror jeg), og jeg vejede 68,2 kg! Yaeh! Selvom jeg ikke helt forstår hvorfor, men det er mega lækkert. Nu tør jeg bare ikke veje mig igen, for jeg spiste masser af kage og is i weekenden (dumme svigerforældre

).
Mandag den 7. martsKl 8:30 (før træning) En smoothie af to bananer, minimælk og en del frossen mango.
Jeg spiste vidst lidt i mellem her..
Kl 12 3 stk. pizzasnegle, to med tomat og en med spinat.
Kl 14 En skål havregryn med minimælk, en banan, en håndfuld mandler, hørfrø og et glas blåbær.
Kl 18:50 Et æble
Kl 221.5 tallerken bagte rodfrugter med en del olie og timian (kartofler, gulerødder og rødbeder) med hjemmelavet mayo.
TræningKl 10-10.5555 min. Stram Op i Fitness World, meget nice og hårdt, rimelig meget over hele kroppen.
Gik 'op af bakke', 9,1 min, 93 kcal, 0,6 kmCrosstrainer, 7 min, 53 kcal, 0,34 km14500 skridt - rekord!
Tirsdag den 8. martsKl 8:20 (før træning) En æblebrikjuice (250 ml, 100 kcal) og en håndfuld mandler.
10:30 En skål havregryn med minimælk, et æble, et glas blåbær, en håndfuld mandler og hørfrø og fuldkornsrisflager.
Kl 14:30 2 købte salater - kartoffel og hvid pasta med peberfrugt, løg og meget mynte (en tallerken i alt) og en hvid bolle.
Kl 18 2 portioner pasta med champignon, peberfrugt, løg og hvidløgsflødesovs.
Træning55 min. Mave/Balle/Lår (som også trænede ryggen?). Men temmelig hårdt for hofte/balle og maven! Men dejligt, at det ikke fokuserede på armene, jeg er virkelig øm fra i går!
Men hvis man lige skal tilføje, så brugte jeg en 5 kgs bodybar, 2 kg håndvægt og 3 kgs elastik.
+ Jeg shoppede i dag, så det blev til ca.
11000 skridtMin cykel er blevet stjålet (for helvede!!!), så derfor kommer mine skridt nok til at stige (jeg har så bare lige glemt at sætte den på i dag), når jeg nu gerne vil spare på de temmelig dyre bus/metro/togbilletter.