Hej
Jeg har tidligere været inde på denne site og postet en masse spørgsmål jeg havde omkring styrketræning, kost, kosttilskud osv. Efterhånden faldt jeg over træningen mere og mere og fandt dette meget fedt. Dette skete da jeg kom hjem til Grenaa fra Silkeborg fodbold college hvor jeg har spillet fodbold og styrket lidt, hovedsageligt ben - mave osv, dengang var jeg 18år.
Efter jeg havde været i Grenaa et års tid faldt det mig egentlig at jeg faktisk brød mig om at stryketræne og jeg købte alt træningsudstyr, bænk, vægte, skiver etc. Der gik jeg og løftede lidt i jern for mig selv et års tid, uden dog de store resultater, på dete tidspunkt var jeg blevet 19år
Efterhånden blev jeg mere og mere forelsket i bodybuilding og valgte at køre halvt seriøst, hvor jeg trænede sammen med et par venner.
Da jeg blev 20år begyndte jeg for alvor at gå op i træningen. Den skulle passes hverdag.
Efter et halvt års seriøst træning blev jeg tilbudt om at træne i real styrkecenter, hvor jeg nu ca. har trænet seriøst i 3 mdr.regelmæssig hverdag sammen med en ven der har stor erfaring på dette her område.
Ja, jeg er 21 år og valgte at starte min egen log her på sitet så alle der har lyst kan se det jeg foretager mig og kommentere min træning og kost, komme med gode ideer til hvordan tingene vil komme til at køre bedre for mig.
Fakta om ham:
Navn: Kamil
Alder: 21 år
Højde: 177 cm
Vægt: 80kg
Træningen:
3-split.
Mandag: Biceps - Skulder
Tirsdag: Triceps - Bryst
Onsdag: Ben - Ryg
Torsdag: Biceps - Skulder
Freadg: Triceps - Bryst - Ryg
Typisk når jeg træner, kører jeg mave ind i træningen som forholdsvis ligger på 300-500 mavebøjninger hvor jeg tager 50 pr. gang.
Kosttilskud:
Omnimin - Vitamin piller 2x om dagen
Bodylab Whey 80 Proteiner
Bodylab Kreatin
Bodylab Carbs
Fiskeolie: 4-6 om dagen
Sidst rettet af
micromil 5. jul 2006, 16:02, rettet i alt 1 gang.