Bruger login







Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!

Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!

Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!

Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!


Statistik

Vi har 69545 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync

Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner

0 nye indlæg i dag


Online
I alt: 1021
Medlemmer: 3
Skjulte: 0
Gæster: 1018

Følg bodybuilding.dk på

Martin Kjellström

Udskriv emne


Træning for større muskler og/eller en mere veltrænet krop

Tilbage til Fitness & bodybuilding





WILD-ZYC skrev:Det er jo netop WOOW fordi han ser anderledes ud end alle andre.

Har du hørt om en golf spiller, fodbold spiller, håndbold spiller, tennis spiller eller en cykel rytter der bare er blevet stoppet op midt på gaden af politiet og skulle testes ?

Siden steroider gør folk store, ville det så ikke være ret smart at stoppe ham der vejer 120 kg cuttet?

Nogle gange er folk altså for hurtigt ude. Selvfølgelig stopper de ham fordi han ser anderledes ud. Legend nåede at skrive et glimrende indlæg der belyser andre former for kontrol, f.eks. diskoteker.
Der bliver man da også hevet ud hvis man har vilde coke øjne og virker helt væk. Skal man så også brokke sig over det fordi "de bliver bare hevet ud fordi de ser anderledes ud".

Der er nok også hyppigere gevinst i andre sammenhænge ved at stoppe en rocker i en stor BMW, fremfor Arne i sin nye Citroen Berlingo på vej efter sin 4 årige datter i børnehaven "Klokkeblomsten".

Og hvis den begrundede mistanke faktisk holder stik, hvad er der så at brokke sig over?
Der er jo også forskel på hvem politiet stopper når de kører patrulje eller på hvem de visiterer på gaden. Og sjovt nok holder deres fornemmelser ofte stik.
Men lad os da endelig kaste os tilbage i vores "det er så hårdt for BB'erne" jargon, fordi alt der gøres ved BB'ere er jo uretfærdigt selvom det måske er på samme grundlag som andre lovovertrædelser
En blind viking med influenza kan smadre omkring 850 vegetarer
Billede
Bodyman,Bodylab
Brugeravatar
 
Reputation point: 650
 
Indlæg: 25731
Tilmeldt: 12. maj 2007, 09:47
Geografisk sted: Hvidovre
 
Træner her: Workout & Fitness club
 
Logbog: Vis logbog
Galleri: Vis galleri (18)
Kostplan: Vis kostplan



Legend skrev:Ligesom en person med blod fra næseborene og vilde øjne bliver hevet ud på en natklub til test kan en stor fyr blive hevet ud til dopingtest. Det er egentlig ret simpelt.
Meget store folk vil utvivlsomt ende op i en form for mistanke, på samme måde som folk der danser 10 timer i træk på IN.

Man kan være enig eller uenig i loven, men jeg forstår ikke forargelsen over hans fængsling når loven er som den er.

Det sjove er så at de samtidig går så meget op i deres statistikker.
Det er jo klart at ADD får en giga høj hit rate når de ikke laver randomiserede tests. Det er fint nok i at for sig, for der er ingen grund til at teste tynde ole når han står ved siden af 100 kg lean mass Brian. Men det giver dem bare skæve tal de ikke kan bruge til noget. Det mangler de egentlig tit at sige.

Men ja, meget simpelt er det. Men det er vel ligesom når folk brokker sig over at få en bøde for at køre 20 km/t for stærkt. Man vil vel altid beskytte sig selv og sjældent indrømme at man har jokket i spinaten, det er bare at åbne for diverse programmer som station 2 eller Politipatrulje
En blind viking med influenza kan smadre omkring 850 vegetarer
Billede
Bodyman,Bodylab
Brugeravatar
 
Reputation point: 650
 
Indlæg: 25731
Tilmeldt: 12. maj 2007, 09:47
Geografisk sted: Hvidovre
 
Træner her: Workout & Fitness club
 
Logbog: Vis logbog
Galleri: Vis galleri (18)
Kostplan: Vis kostplan


Foregående

Tilbage til Fitness & bodybuilding




Brugere online

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 28 gæster