Jeg er en knægt med en ret så sparsom muskelmasse, men samtidig for meget fedt rundt omkring, hvilket tærer på min selvtillid. Jeg vil gerne tabe mig. For evt senere at opbygge en overall større muskelmasse.
Føler det er nødvendigt at jeg fortæller lidt historie.
For 2 år siden skulle jeg cykle over og besøge en ven. Jeg husker kun starten af cykelturen. Blev fundet af en dame, bevidstløs med hovedet mod en kantsten, fuldstændig viklet ind i min egen cykel. Jeg var slemt tilredt og blev kørt på skadestuen. Der er sket nogle skader inde i hjernen, og noget med mine nervebaner. Jeg er stadig ved at blive udredt og lægerne ved ikke helt hvad de skal gøre for at jeg får det bedre. Jeg er meget svimmel og utilpas det meste af tiden. Men jeg skriver dette sidder jeg og holder ved mit hoved og må tage pauser for at svimmelheden ikke bliver for slem.
Heldigvis har jeg nogle øjeblikke hvor jeg kan fungere nogenlunde. Men jeg skal passe på ikke at køre alt for hårdt på. Mht at tabe sig er det jo en god ide at træne med vægte. Har i forslag til et program i tror kunne passe til mig? Med henblik på fedttab og at bevare den muskelmasse jeg har.






