Jeg har længe overvejet det, og nu er tiden kommet.
Jeg er blevet overbevist om fortræffelighederne ved at føre en log. Mest af alt for at følge min egen træning og følge med i, hvorledes det går fremad. Det kunne ligeledes være fedt med andres øjne på træningen og ris og ros engang imellem.
Lidt om mig:
Jeg er 23 år og vejede i formiddags knap 92 kg. Jeg er 190 cm høj. Jeg har nogle års erfaring. Det har været learning by doing og jeg føler efterhånden jeg har meget godt styr på hvad jeg laver.
Jeg træner primært for masse og er i øjeblikket i gang med bulk efter at have haft et fint sommercut. Jeg satser på at gaine ca. 1 kg pr måned og ligge omkring 95 kg. 1. januar 2013.
Træningen er JFT, med tanke og ræson i hvad der bliver lavet selvfølgelig. (bilder jeg mig ihvertfald ind)
God træning!







Bentræning skal være ondt!
Backposes er umulige at tage selv medmindre man bruger selvudløser. Selv der er det tæt på umuligt!
Det kan forhåbentlig tilskrives weekendes udskejelser.