Bruger login







Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!

Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!

Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!

Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!


Statistik

Vi har 69646 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync

Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner

0 nye indlæg i dag


Online
I alt: 1265
Medlemmer: 3
Skjulte: 0
Gæster: 1262

Følg bodybuilding.dk på

Træningscenter på Frederiksberg

Udskriv emne


Debat om løst & fast

Tilbage til Off topic





Jeg beklager, hvis spørgsmålet allerede har været oppe at vende, men jeg er netop flyttet til Frederiksberg; derfor er jeg på udkig efter et godt træningscenter til en fornuftig pris.

FitnessDK & SATS virker for dyrt i forhold til hvad de har at tilbyde. Fitness Worlds prisleje er til at have med at gøre, men kender ikke til deres udvalg af frivægte. Det vil jeg dog undersøge snarligt.

Men jeg ville høre, om folk har et par fif til et godt træningscenter på Frederiksberg, som ikke er en del af de tre førnævnte fitnesskæder?

Jeg er bekendt med The Gym og dette centers fremragende udstyr, men vintermånederne nærmer sig, så jeg ville helst have noget indenfor relativ kort afstand. The Gym vil dog blive taget kraftigt op til overvejelse ligeså snart foråret rammer Danmark.

På forhånd tak
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 464
Tilmeldt: 25. jan 2008, 17:45
 
Logbog: Vis logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Ingen kostplan



På vejne af SandyFrink vil jeg bede dig om ikke at vælge FW. Hvis du kan overleve turen til The Gym så skal du da smutte derind :)
Life isn't about waiting for the storm to pass. It's about learning to dance in the rain.
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 2021
Tilmeldt: 28. mar 2008, 19:32
 
Logbog: Vis logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Vis kostplan



Er ikke bekendt med et træningscenter på Frederiksberg, men måske centerguiden kan være dig behjælpelig: centerguide/
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 7828
Tilmeldt: 20. jul 2005, 21:40
 
Logbog: Vis logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Vis kostplan



Jeg forstår tildels godt det anti parti der er kommet herinde, imod Fitness World. Dog mener jeg, at hvis de kan tilbyde ordentlige forhold, frivægte osv. til en billig penge, så fuck it. Hverdagen skal jo fungere, og jeg gad heller ikke cykle langt for at træne i vinter månederne.

Desværre kender jeg kun Fitness DK på frederiksberg, og jeg må indrømme at jeg var vild med Hammerstrength maskinerne. Men omgivelserne og kødmarkedet var ikke mig. For det første er det underground, derudover så var der ofte crowded, jeg kunne blive helt små-angst nogle gange :D
Brugeravatar
 
Reputation point: 20
 
Indlæg: 2355
Tilmeldt: 5. feb 2008, 20:57
 
Træner her: Dansk Fitness Vanløse
 
Styrkeliste
- Bænkpres: 0.10
- Squat: 300.00
- Dødløft: 60.00
 
Logbog: Vis logbog
Galleri: Vis galleri (8)
Kostplan: Vis kostplan



Hvor langt bor du fra Vesterbro?
Mentor for personlige trænere.
Brugeravatar
Månedens skribent: Juli 2009 Månedens skribent: December 2009
 
Reputation point: 175
 
Indlæg: 2652
Tilmeldt: 30. dec 2007, 01:49
 
Logbog: Vis logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Ingen kostplan



træner personligt i fitness world på bernhard bangs allé på frederiksberg. super fedt center, med en behaglig omgangs toné. det er super stort og har alle de kendte maskiner. bare lige bortset fra decline bænke. er bare ret fyldt mellem kl. 16 og 19 her når det er efterår/vinter.

centeret ligger 2mins gang fra lindevang metro
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 128
Tilmeldt: 18. jun 2008, 19:54
 
Logbog: Ingen logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Ingen kostplan



poul hansen skrev:Hvor langt bor du fra Vesterbro?


Hvad kan du anbefale på Vesterbro, da? :)
"Lærling er fårking ripped. Han er meget Zaneonian og burde faktisk bruge sin tid på at rende rundt på Roskilde i et par små 80'er shorts med slids. Aesthetics!"
Brugeravatar
 
Reputation point: 75
 
Indlæg: 4149
Tilmeldt: 3. jun 2009, 15:08
Geografisk sted: København
 
Logbog: Vis logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Ingen kostplan



Tilbage til Off topic




Brugere online

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 46 gæster