
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69544 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag

Kristina91 skrev: følger ikke det med at veje af eller noget



Manson skrev:Hvis du vil være helt sikker på, at du taber dig, er du nødt til at være sikker på, at du forbrænder mere energi, end du indtager (altså kalorieunderskud).
Hvis du vil være helt sikker på dette, er du nødt til at veje din mad (lave en kostplan).
Det kan gøres ret simpelt, og behøver ikke være kedeligt.
I venstre side af denne hjemmeside, finder du en ganske brugbar funktion til dette. Funktionen kostplan.
Mangler du hjælp til sammensætning af kostplan, spørger du bare


Taekwondo body skrev:Man behøver ikke tælle kcal for at tabe sig, men der er så godt som umuligt at hjælpe dig med den sparsomme information du giver (2-2,5timers træning) det kan du godt se ikke?



Taekwondo body skrev:Man behøver ikke tælle kcal for at tabe sig, men der er så godt som umuligt at hjælpe dig med den sparsomme information du giver (2-2,5timers træning) det kan du godt se ikke?


Kristina91 skrev:Taekwondo body skrev:Man behøver ikke tælle kcal for at tabe sig, men der er så godt som umuligt at hjælpe dig med den sparsomme information du giver (2-2,5timers træning) det kan du godt se ikke?
Jeg træner: 20 min cykel, 20 min cardio, 20 min løb derefter styrketræning som squart, arme, ben osv. ?

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 4 gæster