Køre back to basics programmet.
http://www.news.bodylab.dk/artikler/261 ... -to-basics
Mandag, Onsdag, Fredag kører jeg: Bryst, Skulder, Triceps og Mave delen
Tirsdag Torsdag kører jeg Ben, Ryg og Biceps delen
Lørdag Søndag fri
Ugen efter skifter jeg så.
1 spørgsmål. Det har ikke nogen betydning for min træning at jeg træner hver dag når det er 2 split vel, altså at jeg ikke holder nogen pause Onsdag når jeg har 2 dage pause i weekenden?
2 spørgsmål. Det nederste af min ryg (lænden) gør pænt nas men har på fornemmelsen at det er fordi jeg træner sqaut og dødløft meget hårdere end jeg har gjort tidligere. ELLER er det fordi jeg gør det forkert, min krop er slet ikke vant til den slags belastning.
3 spørgsmål. Jeg har lavet lidt justeringer i programmet, jeg har skiftet skullcrusher øvelsen ud med tricep pushdowns. Og så leder jeg efter en god mave øvelse også, kan ikke finde ud af at lave crunches med ekstra vægt, det blev noget sjusk tror bare jeg bruger nogle af mave maskinerne istedet nogle forslag?
4 spørgsmål. Skal cykle til fitness ca. 7/10 km. begge veje. Skal jeg tage min shake inden jeg går i bad eller når jeg har cyklet hjem igen?
På forhånd tak.






