Lige lidt om mig selv: Jeg er en 16 årig dreng, der har trænet i snart 1 år nu. Har fået en masse fede resultater på det lille år. Er bla. gået fra, at veje 49 kg. til 56 kg., det er 7 kg. jeg har taget på, på det år jeg har trænet. Det kan ses på kroppen! - Ved godt det ikke udelukkende er muskelmasse, men også fedt.
Jeg har fundet dette program Back2Basic, som jeg faktisk også har været inde at kigge på før. Overvejer at begynde at bruge det, men har lige nogle få spørgsmål inden
Jeg synes det er meget få øvelser man laver, kan man få samme resultater som, hvis man havde lidt flere øvelser med i programmet eller hvad?
Hvad er jeres mening omkring, at smide en øvelser eller to på?
Jeg siger ikke, at programmet er dårligt eller noget, men jeg forstår bare ikke hvordan man kan opbygge muskelmasse med så få øvelser. Nogen der kan forklare mig, hvordan det hænger sammen? Er vist lidt på bar bund omkring dette
//Gymnow





