
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69548 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag

Kolditz skrev:Jeg høre gang på gang at roids brugere har en afsindig hård dag og de knap kan holde sig oppe. De er både på alt muligt medicin og flere af dem bruger pacemakers. Da deres organer og hjerte er utrolig dårligt.
Hvis nu vi ser på coleman og cutler, hvordan har de det, er det nogen der har specialiseret sig med dem og deres hverdag? Det kan da ikke passe de har det så forfærdeligt dårligt, på div. videoer og billederne fra fibo så de ud til at have det okay? Men self meget kan skjules, men syntes det er besynderligt.





Kolditz skrev:Selv når man ser på arnold han lever da i bedste velgående

kaskelolhval skrev:Kolditz skrev:Selv når man ser på arnold han lever da i bedste velgående
Ja men så vidt jeg ved, har Arnold fået en hjerteoperation..




pudzianowski skrev:Prøv og hør her min ven. Jeg vil være ærlig overfor dig nu i denne debat, jeg har stillet op i en BB konkurrence hvor jeg havde max krudtet den i 4 mdr op til. 1 uge efter konkurrencen var jeg ved en læge på en privat klinik og fik målt mit blodtryk, det var helt normalt sagde ham lægen og endda til den gode side. Det var vel og mærke 1 uge efter en konkurrence hvor din krop er helt ude i yderpunkterne.
Tænk logisk over det, hvis det var som du siger ville olympia deltagerne jo dø på stribe. Tag de dommedags taler om steroider med lidt sindsro og tro ikke på alt hvad der bliver lukket ud i tv og sladder bladene.



pudzianowski skrev:Nu vil jeg ikke råde og vejlede herinde, men ja de steroider som giver væskeophobning giver normalt forhøjet blodtryk. Det er til gengæld også de steroider som sparker røv hvis du vil være et monster. Men det er helt sikkert ikke sundt eller noget, syntes bare nogen gange at tendensen i offentligheden er at skyde gråspurve med kanoner når det gælder steroider.



Thomas Jagd skrev:kaskelolhval skrev:Kolditz skrev:Selv når man ser på arnold han lever da i bedste velgående
Ja men så vidt jeg ved, har Arnold fået en hjerteoperation..
Hvilket efter sigende skulle være en arveligt betinget defekt hjerteklap. Men det kan selvfølgelig være propaganda for at dække over en AS-misbrugsbetinget hjertelidelse.

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 2 gæster