
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69651 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag


Marcg skrev:Du bruger druesukker, og de skriver at et æble er okay.. Umiddelbart kan jeg ikke se problemet, da druesukker jo findes i æbler og frugt generelt ;)

lassekk skrev:Marcg skrev:Du bruger druesukker, og de skriver at et æble er okay.. Umiddelbart kan jeg ikke se problemet, da druesukker jo findes i æbler og frugt generelt ;)
korrekt, men ikke helt det svar jeg søgteAndre der har noget input?


valde123 skrev:For det første står der ikke hvilken slags træning det er. For det andet så er det FEDT-forbrændningen, der i følge undersøgelsen nedsættes. Efter vægttræning vil det stadig være fordelagtigt at kører nogle hurtige kulhydrater ned, da kroppen har godt af et højt insulin-niveau lige efter træning. Hvis man vel og mærke ønsker at beholde sin muskelmasse.

lassekk skrev:valde123 skrev:For det første står der ikke hvilken slags træning det er. For det andet så er det FEDT-forbrændningen, der i følge undersøgelsen nedsættes. Efter vægttræning vil det stadig være fordelagtigt at kører nogle hurtige kulhydrater ned, da kroppen har godt af et højt insulin-niveau lige efter træning. Hvis man vel og mærke ønsker at beholde sin muskelmasse.
Ja self ønsker jeg at beholde muskel masse, men samtidig også forbrænde fedt. Men jeg tror sgu ikke jeg går helt galt i byen ved bare at forstætte med min shake som hidtil!

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 70 gæster