
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69647 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag




jbh0007 skrev:Igen et godt gennemarbejdet og veldokumenteret indlæg Sommer-Invest =D>
Skulle jeg investere store summer penge ville jeg helt klart bruge dig som rådgiver eller måske IKKE

GoingBiG skrev:jbh0007 skrev:Igen et godt gennemarbejdet og veldokumenteret indlæg Sommer-Invest =D>
Skulle jeg investere store summer penge ville jeg helt klart bruge dig som rådgiver eller måske IKKE
Jeg synes du skal gøre det


sommer-invest skrev:er der nogen der lige kan forklare hvad maldoxtriner lige er? pointen er jo at ¨få nogle hurtige kylhydrtaer lige efter træning og en stor banan evt to er vel meget godt?
Har da haft fine resultater, Der findes sikkert bedre ting men så det nok ik lovligt mere. Er bare en hæderlig amatør.
Men der er vel lige så mange meninger om kost og træning som der er mennesker.
Det med kreatin er at når man har taget det nogle år reagere kroppen ik på det på samme måde som da man startede med at træne, sådan her jeg det. har prøvet alt fra twinlab til w12 osv twinlap er klart det bedste og dyreste 1000kr for et kg. Men var et et center der solgte tøj pulver osv med tab for at gøre noget godt for medlemmerne. ps centeret var offetligt ejet og maskinerne private og de manglede ik penge. så gav kun 500kr tøj osv halv pris i forhold til vejl. Men nu er jeg desvæære flyttet. tror vi var 1200 medlemmer så det er slut nu.


sommer-invest skrev:oki.. jamen hvor kan man så få maldoxtriner henne? og hvad er det? pulver eller noget andet?







GoingBiG skrev:sommer-invest skrev:oki.. jamen hvor kan man så få maldoxtriner henne? og hvad er det? pulver eller noget andet?
Det fåes hos http://www.bodyman.dk, og er pulver ligesom proteinpulver.
Man siger at ens postworkout shake skal bestå af
2/3 maltodextriner
1/3 protein.
Nogle vælger at lave den:
1/3 maltodextriner
1/3 dextrose
1/3 protein
1 tsk salt



Ourefyr skrev:Hej drenge...
carbs ??? er det kcal. piller ?? eller ?

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 94 gæster