
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69544 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag


parsnip skrev:Jeg synes det er lidt forvirrende og kludret at læse, men jeg antager du mener en muskuløs fysik og ikke kondition når du spørger ham om han er kommet i form.
For at give et kort svar, så bliver musklerne ikke tilstrækkeligt stimuleret af normalt løb, til at man vil få synlige resultater. Derfor er det din ven siger også noget vrøvl (i denne sammenhæng)

doonkey skrev:parsnip skrev:Jeg synes det er lidt forvirrende og kludret at læse, men jeg antager du mener en muskuløs fysik og ikke kondition når du spørger ham om han er kommet i form.
For at give et kort svar, så bliver musklerne ikke tilstrækkeligt stimuleret af normalt løb, til at man vil få synlige resultater. Derfor er det din ven siger også noget vrøvl (i denne sammenhæng)
Da jeg skrev form, mente jeg end blanding af en god kondi, og en semi-fiss muskuløs form.
So u are saying, ens ben ikke vokser af at løbe?

doonkey skrev:Hej bb.dk
Skrev med en kammerat tidligere i dag, som er i militæret jeg spurgte om han fik løbet mget dernede.
Samtalen:
Mig: Er du kommet i form?
Ham: Tja. Det er blevet bedre. Men nu sker der jo ikke så stort fremskridt på 4 måneder med hensyn til muskler når du løber.
Mig: kommer da an på om du spiser nok
Ham: Mester. Dine muskler i benene kan ikke nå at opbygge sig. Der sker langsomme fremskridt. Selvfølgelig vil du kunne føle fremgang, men med hensyn til løb tager det lang tid for musklerne at opbygge sig
Er jeg helt forkert på den? Er det ikke bare spørgsmål om at ligge i kcal for at opbygge muskler når man løber?, ligesom med andre former for træning f.eks. styrketræning
Mvh. Kim
Btw. ved ikke om det blev postet det rigtige sted



Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 6 gæster