
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69544 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag

ewok skrev:Hej,
jeg har trænet on & off igennem 5 år og vil gerne til at træne lidt mere seriøst for at opbygge noget masse. Mit program er for tiden: Fullbody 3 dage om ugen (tirs, tors og lør/søn) hvor jeg kører: Bænkpres, Bend Over BB Rows, Milipres, Squat/front squat og dødløft/frivend. Dette bliver suppleret med pullups, dips og maveøvelser.
Nu vil jeg så høre om det bliver for meget af det gode at supplere med nogle isolationsøvelser på de dage, jeg ikke træner mit fullbody (man, ons og måske fre) - holder altid en dags fri i weekenden. Jeg har lidt arm og skulder træning i tankerne..
Hvad mener I om min plan?




DkzPaKii skrev:Det jo svært og sige hvad du skal lave af programmer , da det er forskelligt fra person til person .

jbh0007 skrev:Drejer det sig blot om et par øvelser, ville jeg heller smide dem ind på dine nuværende træningdage ! Ellers kan du jo ligeså godt over til et 2 split program istedet, det tror jeg du vil få mere ud af


Jokeren16 skrev:som jbh siger kan du kører iso-øvelserne ind i dine dage..
hvis du træner en dag imellem ved f.eks. triceps med nogle iso øvelser og du rammer den godt, så kan den ikke nå at restituere..
synes det virker som overkill andet end træne det på de dage med fullbody

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 30 gæster