
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69544 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag











kasperff skrev:men jeg mener bare at have læst at man ikke må ligge i underskud når man os styrketræner? da man vil miste muskelmasseog det skulle jo gerne være fedtet


kasperff skrev:Eks. at jeg en uge spiser normalt og styrketræner osv som jeg plejer. Men så næste uge er jeg i kalorieunderskud, træner ikke (på nær kondition) osv. også på den måde varierer lidt i det?







hvorfor?

kasperff skrev:tror du så man kan gøre det mindre, måske lave cardio 2 gange om ugen med lavt kalorieindtag også styrketræning og normal kost 3?





Legend skrev:kasperff skrev:Eks. at jeg en uge spiser normalt og styrketræner osv som jeg plejer. Men så næste uge er jeg i kalorieunderskud, træner ikke (på nær kondition) osv. også på den måde varierer lidt i det?
Det lyder rigtig dumt.
Lithium skrev:kasperff skrev::-k hvorfor?
Fordi du atroferer enormt efter skiftet fra tung træning til at dyrke ren cardio i en hel uge


Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 10 gæster