Jeg er en 16-årig dreng, som har trænet Back To Basics i ca. 1,5 måneder nu, med udmærket resultater taget tiden i betragtning. Jeg er gået fra 69 kg til 66, og har forbedret mig ganske meget i bænk, squat, dødløft og alle de andre isoleringsøvelser som B2B inkluderer.
På onsdag drager jeg til de kolde egne - helt bestemt Grønland. Faciliteterne er mildest talt ringe (det lokale fitness center er gået på "sommerferie"
). Det betyder, at jeg skal klare mig uden træningsprogrammet i en måned.Eftersom jeg gerne vil vedligeholde min progression, eller minimum ikke vil miste styrke, skal jeg have fundet et nyt træningsprogram som indkorporerer kropsvægt og de typiske redskaber man har i et soveværelse (seng, stole, borde osv.). Har i nogen forslag?
Da jeg selvsagt ikke kan tage jern med (både af hensyn til security og bagagevægten), er det jo ikke en mulighed.. Men måske nogen af jer har forslag til et eller andet jeg kunne tage med med henblik på min træning (ikke vedr. kost)?
- Taffa







Det er godt nok noget af det dummest jeg nogen siden har hørt. Gad vide hvad der ligger til grund for den "kloge" beslutning????? 
.