
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69544 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag




mille90 skrev:Hej BB.
Som overskriften antyder - er jeg meget i tvivl ift. dumbell incline presses og dumbell decline presses - sådan som jeg har forstået det træner man ved incline - den øverste del af brystet, hvor decline er den nederste del.. Ret mig, hvis jeg tager fejl?!
Jeg hører et B2B program, som jeg er super glad ved - og kan sagtens se fremskridt! Men nu er jeg jo en pige, og tænker at det måske ville være bedre at træne incline presses, som man kan se, fremfor decline - forestiller mig at man ikke kan se den pga. de kvindelige fortrin.. Hvad Siger I?
På forhånd tak :-)
. Træn den bænkpres variant der tillader størst kombination af kg og føles mest behagelig for skuldre og albuer ;)
mille90 skrev:Men nu er jeg jo en pige, og tænker at det måske ville være bedre at træne incline presses, som man kan se, fremfor decline - forestiller mig at man ikke kan se den pga. de kvindelige fortrin.. Hvad Siger I?
På forhånd tak :-)










Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 4 gæster