For nogle uger siden gik jeg over til B2B part 1 programmet men jeg har også amerikansk fodbold træning tirsdag, torsdag og lørdag.
Jeg kører B2B om morgenen ved 6:30/6:45 tiden og så er der Football om aften kl 19:30 (lørdage kl 11)
I mellem tiden spiser jeg så hvad min kostplan indeholder.
Til football træning der er de øvelser vi laver ret belastende for lårene og ja faktisk også øvre krop, men det er mest underkroppen jeg er øm i dagen efter træning. Vi kører skiftevist positions træning med tacklinger osv. tirsdag og så konditions træning torsdag hvor der også styrkes lår.
Spørgsmålet lyder nu på, om min krop kan nå at restituere nok eller om jeg simpelthen ødelægger mere end jeg gør gavn?
Jeg overvejer lidt at tage en omgang proteinshake efter football træning selvom det ikke er på min kostplan endnu.
Hvis i skal have flere detaljer om de øvelser vi kører til football må i lige sige til








går som en robot idag haha mine ben er så smadret... gruer helt ved tanken om at skulle afsted i 2 timer her om ikke så længe... men det er smerten værd! for det er en rigtig fed og sjov sport synes jeg!
og så snart jeg er varmet op så er det ikke så slemt mere