
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69544 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag












ThomasNielsen skrev:Nu skriver du bredskuldret, og at du gerne vil have gode øvelser til skuldrene, hvilket i min bog er to forskellige ting. Ordet bredskuldret er en smule misvisende, da man gerne siger det om folk der er brede over ryggen og derfor er bredere mellem skuldrene. For at blive "bredskuldret" som jeg tror du tænker på det, er det vigtigt at du laver en del tunge rygøvelser. Heriblandt vil jeg især anbefale øvelser til den øvre ryg, samt til vingerne(latissimus dorsi), da begge dele er gode massebyggere og er med til at give det bredskuldrede look du er ude efter.
Disse øvelser kunne f.eks være Pullups med bredt greb, og Bent-Over-Rows Hvor du trækker stangen til den øvre del af maven.
Hvis jeg mod forventning har taget fejl og det er selve skuldrene du vil have øvelser til, så skriv endelig igen, og så skal jeg prøve at finde nogle øvelser til dig.

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 4 gæster