
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69648 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag


Forcedreps skrev:Hvis du allerede tager en shake efter træning, så giver da det ingen mening.


Blunt skrev:gainer du som det er pt. ? for hvis du tager det på som du gerne vil nu er der jo ingen grund til at justere nogen steder ?


Forcedreps skrev:Bare spis mere af ordentligt mad. Det er da ikke nødvendigt med en masse sukker, fordi du skal cykle i et lav tempo nogle få kilometer. Tror du din krop går fuldstændig katabolsk efter en lille cykeltur?




Mrjones skrev:Du dækker da bare de kcals du forbrænder ekstra?
Så forbrænder du 300 kcals, så spiser du bare 300kcals mere?![]()
Jeg ville dog vælge noget andet end en masse sukker.. Peanutbutter eller andet nød.. men i princippet kan du sagtens bare fylde på med hvad du lyster, er jo op til dig selv

Thisisit skrev:Blunt skrev:gainer du som det er pt. ? for hvis du tager det på som du gerne vil nu er der jo ingen grund til at justere nogen steder ?
Inden jeg begyndte at cykle til og fra træning gainede jeg 200-300 gram om ugen, som jeg også ønsker. Har netop oplevet stilstand i et par uger efter jeg er begyndt at cykle. Synes dog det virker mest oplagt kun at indtage ekstra på de dage hvor jeg cykler.

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 62 gæster