
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69544 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag



ckp2906 skrev:Jeg ville køre rent Db bp. Og hvis du har en 2. bryst øvelse så ville jeg køre decline. Decline skulle immervæk aktivere en større del af brystet.


Mufaza skrev:ckp2906 skrev:Jeg ville køre rent Db bp. Og hvis du har en 2. bryst øvelse så ville jeg køre decline. Decline skulle immervæk aktivere en større del af brystet.
Bryder mig bare ikke om decline...

ckp2906 skrev:Mufaza skrev:ckp2906 skrev:Jeg ville køre rent Db bp. Og hvis du har en 2. bryst øvelse så ville jeg køre decline. Decline skulle immervæk aktivere en større del af brystet.
Bryder mig bare ikke om decline...
Nah jeg hader dem også.. Feels good though..
hvorfor 3 bryst øvelser og chest supported dips ( går jeg ud fra det er )

Mufaza skrev:ckp2906 skrev:hvorfor 3 bryst øvelser og chest supported dips ( går jeg ud fra det er )
Fordi det synes jeg passede godt ind i et 3 splitog ja det kan du roligt gå ud fra!

PeterK skrev:Mufaza skrev:ckp2906 skrev:hvorfor 3 bryst øvelser og chest supported dips ( går jeg ud fra det er )
Fordi det synes jeg passede godt ind i et 3 splitog ja det kan du roligt gå ud fra!
Hvad er chest supported dips?

Mufaza skrev:Hejsa!
Jeg køre pt et 3-split program. Dvs at jeg træner bryst to gange om ugen.
Jeg har indtilvidere brugt BB Bench Press som en fast øvelse i mit program. Men for at variere lidt så kunne jeg lave DB Bench Press på 2. bryst dag? Lyder det helt dumt - er der andre der har erfaring med det?

PeterK skrev:Mufaza skrev:ckp2906 skrev:hvorfor 3 bryst øvelser og chest supported dips ( går jeg ud fra det er )
Fordi det synes jeg passede godt ind i et 3 splitog ja det kan du roligt gå ud fra!
Hvad er chest supported dips?


ckp2906 skrev:Dips hvor du er lænet fremoverEllers kan man have støttepinden til for at få større fokus på tricep.

8800 skrev:Alternativt kunne du jo skifte mellem de to i blokke. F.eks. kører BB bænkpres i 6-8 uger og så skifte til DB efterfølgende i en periode af tilsvarende længde.

PeterK skrev:ckp2906 skrev:Dips hvor du er lænet fremoverEllers kan man have støttepinden til for at få større fokus på tricep.
I min verden hedder det bare chest dips. Sammenlignet med fx chest supported rows giver det i hvert fald ikke meget mening for mig.
Jeg kan heller ikke lige regne ud, hvad en støttepind er mht. dips? Er det en slags safety rail, der forhindrer en i at komme for langt ned med brystet, eller hvad?
TS: Sorry for offtopic.


Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 52 gæster