Bruger login







Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!

Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!

Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!

Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!


Statistik

Vi har 69646 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync

Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner

0 nye indlæg i dag


Online
I alt: 1404
Medlemmer: 2
Skjulte: 0
Gæster: 1402

Følg bodybuilding.dk på

Kæreste-sorg

Udskriv emne


Debat om løst & fast

Tilbage til Off topic





smadsen skrev:Jeg vil heller ikke anbefale, at du går direkte til spiritusflasken og prøver at drikke dine sorger væk - for det er i så fald kun midlertidigt.. Jeg er 100% enig i de folk, der mener, at du skal slette hende fra ein facebook eller som minimum blokerer hende, så du ikke får hendes statusopdateringer, for der kan meget vel komme nogle "se-hvor-ovenpå-jeg-er"-statusopdateringer, som hun selvfølgelig ikke er, men som godt kan ramme én alligevel..

Begynd at prioriter din træning yderligere og find eventuelt et kostprogram, som kan være med til at effektivisere din træning maksimalt, og koncentrerer dig så 120% omkring det.. Det er et spørgsmål om kort tid, før det følelsesmæssige helvede er overstået! So don't you even try to break down!

Bid lortet i dig, og lad vær med at gå ud og vær sammen med 10 forskellige piger! Og hvis du gør, så for Guds skyld ikke gør det et sted, hvor hun er tilstede! Sørg for ikke at være en idiot overfor hende, selvom hun har været det overfor sig! Hun fortjener ikke en eneste reaktion fra dig - keep it cool!


Held og lykke!

+1
Brugeravatar
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 76
Tilmeldt: 14. jan 2013, 17:24
 
Styrkeliste
- Bænkpres: 82.50
- Squat: 100.00
- Dødløft: 140.00
 
Logbog: Ingen logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Vis kostplan



Kvinder vil have en mand, der fortæller dem hvad de vil have. En alfahan, så at sige. En selvsikker, karakterstærk, veltrænet, stilbevidst, humoristisk og intelligent mand, der samtidig er godt stillet rent socialt og økonomisk... det er de færreste kvinder, der vil takke nej til sådan én.

Det er ikke tilfældigt, at latterligt mange kvinder falder i svime over Channing Tatum og Vin Diesel. Alt er dog relativt, så der er selvfølgelig delte meninger blandt både mænd og kvinder om hvor alfa de to ovennævnte eksempler er, men umiddelbart ligger de højere end majoriteten.

I bund og grund kan næsten alle kvinder lide at blive domineret - det handler udelukkende om hvilken mand, der er i stand til det. En mand, de har lyst til at lade dominere dem. En mand, de ikke har noget imod tager styringen, om det så er i sengen, i hverdagen eller i mindre uenigheder.

TL;DR: Kvinder elsker modspil. Vær god til det, men undgå at være en idiot.
Sidst rettet af Jmt 11. jun 2013, 14:40, rettet i alt 1 gang.
"Det er fandeme fedt at være massiv når man knepper, man kan bare smadre piger fuldstændig"
- Mapsen 2017, 123 kg

Billede
Brugeravatar
 
Reputation point: 1330
 
Indlæg: 3987
Tilmeldt: 19. jan 2012, 16:18
Geografisk sted: Mother Russia
 
Logbog: Vis logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Vis kostplan



Cronfeld skrev:
Kandetvirkeligpasse skrev:''Du var for sød, og jeg fortjener det ikke, og har derfor givet dig muligheden for at finde en som fortjener dig''


Når er en kvinde siger at du er for sød betyder det som oftest at hun havde ønsket en der var lidt mere mand, frem for en lille underdanig tøffelhelt der kommer luskende med gaver til hende efter at hun har fundet en anden. En der kunne sætte hende på plads, flå hende rundt i sengen og give hende sommerfugle i maven. I det her tilfælde prøver hun bare at udstille det karaktertræk som noget positivt for at muntre dig lidt op, selvom at det i virkeligheden var grunden til at hun skred :)


Nej... Det betyder bare hun ikke kan lide dig mere. Hvis hun var forelsket i dig, kunne du ikke være FOR sød. Min x var super sød, næsten for meget, men jeg kunne lide ham, derofr var der ikke noget i vejen med det. Da han var mig utro og derefter var sød, var det klamt, klistrende og for meget!

Og nej vi vil ikke allesammen domineres, jo da jeg var yngre fandt jeg holligans, rockere etc meget spændende, men not so much når man brænder nallerne. Jeg vil have en partner som er ligeværdig og en god ven og han skal fandme være sød ved mig, ellers er det ud til højre.
 
Reputation point: 10
 
Indlæg: 1287
Tilmeldt: 1. nov 2011, 21:33
Geografisk sted: Fredericia
 
Træner her: Fitness World Lyongade
Fitness World
 
Logbog: Vis logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Vis kostplan



Er med på holdet, af tøser der gerne vil domineres :mrgreen:

(beklager at trække en gl. tråd frem, måtte bare lige af med det *LOL*)
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 25
Tilmeldt: 10. nov 2013, 12:37
 
Logbog: Vis logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Ingen kostplan


Foregående

Tilbage til Off topic




Brugere online

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 52 gæster