
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69648 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag


arsenal skrev:Hvor køber man de bedste og billigste kalkpiller?


Malke skrev:Kan man købe kalk-piller i netto?
Lige et dumt spørgsmål, hvad gavner det at tage ekstra kalk?

Showtek skrev:Malke skrev:Kan man købe kalk-piller i netto?
Lige et dumt spørgsmål, hvad gavner det at tage ekstra kalk?
Hvis man nu ikke kan tåle mælk, så er det meget normalt at tage en eller anden for for kalk-tilskud![]()
Derudover - så aner jeg det ikke


Malke skrev: Jeg er ihvertfald sulten på at indtage kalk i store doser, hvis det er noget om snakken med at kalk+cut = win



Malke skrev:Spændende om der er nogle bivirkninger ved at overdosere sig med kalk?
Når du siger 'binder fedt' er det mon så fedtet i ens kost den binder og leder ud, eller er det simpelthen kroppens fedtvæv det binder og leder ud?



arsenal skrev:Men slankesiden.dk siger ligeledes:
"Forskning har tidligere vist at det ikke nytter at spise kalcium-berigede drikkevarer og kalciumpiller, da de ikke har den samme virkning, som hvis man drikker et glas mælk eller spiser en skål yoghurt med et naturligt kalciumindhold."
http://www.slankesiden.dk/index.php?id=329&menuID=1

nopq719 skrev:I am just patching up the original world of warcraft right now, because i used to play and starting again.
When i used to play i had the burning crusade expansion and the only disc i can find from it is a disc called World of Warcraft Burning Crusade Game DVD, is that what i need to install it or do i have different discs somewhere or something?
Thanks.



Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 30 gæster