Kan sige så meget at siden hedder legalhighs eller sådan noget, så bare søg på det på google hvis du vil se den.
Det er nogle piller man tager, som indeholder forskellige urter osv., og som har en lignende effekt som MDMA, Ecstasy, og ellers bare partypiller.
Synes det kunne være et fint alternativ til alkohol, hvis man ikke vil have smadret formen, og samtidig have det lidt ekstra sjovt. De skriver selv, at hvis man holder sig inden for den anbefalede dosis (1 pille), er der ingen bivirkninger overhovedet.
Har tjekket alle ingredienser igennem på siden og kan ikke finde nogle ingredienser der er ulovlige i Danmark, så synes alt i alt ikke at det virker særligt ufornuftigt.
Mit spørgsmål er så, hvad synes i om sådan nogle piller, har i evt. prøvet dem?
Kunne nemlig godt finde på at købe en dåse eller 2 med piller, men da de er rimelig dyre, grundet nogle sjældne urter, kunne jeg godt tænke mig at høre, om det virkelig var værd at tage, eller bare spild af penge.











