
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69544 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag

Jeg har en masse spørgsmål jeg har gået og tænkt på i noget tid, som jeg håber i kan hjælpe mig med.
-Kan man miste fedtprocent og få noget ud af træningen samtidigt? Jeg har nemlig været oppe på 88 kg og havde planer om at ryge ned på det 70 stykker, men er ikke klar over om det kan svare sig når jeg gerne vil have mine muskler skal blive større.
-Er en kostplan nødvendig for et fuldt udbytte? (bor hjemme og mutter gider ikke hjælpe med at købe mad til mig, da hun ikke syns hun har tid til det.)
-hvor lang tid skal man restituerer fra hver træningsdag med den enkelte muskel?
-Hjælper proteinpulver virkligt så meget? Syns ikke jeg har mærket den store forskel da jeg brugte det.
-Hvor lang tid går der før man ser tydelige fremskridt? Har trænet i 8 måneder og kan da også se mit bryst og armene er blevet mere tydelige, men hvor lang tid går der før man begynder at blive "stor"?



jeg vil foreslå et fullbody 3 dage om ugen. Du kan søge lidt på boardet, da der er tusindvis af tråde omkring træningsprogrammer til nybegyndere.
der er intet videnskabeligt evidens for at man skal være i kalorieoverskud for at tage muskelmasse på. Der er også en hel del eksempler på nybegyndere, der har smidt fedt & gainet muskelmasse samtidig. Derudover er proteinsyntesen i den muskel/muskler, man har trænet større i 36-48 timer efter træningen og ikke 48-72

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 8 gæster