Bruger login







Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!

Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!

Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!

Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!


Statistik

Vi har 69646 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync

Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner

0 nye indlæg i dag


Online
I alt: 1508
Medlemmer: 2
Skjulte: 0
Gæster: 1506

Følg bodybuilding.dk på

Større vægtab, der udviklede sig gevaldigt!

Udskriv emne


Debat om løst & fast

Tilbage til Off topic





Nogle af jer har måske tidligere læst mine tråde om mit væggtab herinde. Det hele har udviklet sig i en vanvittig hastighed, at jeg knap nok selv har kunne følge med. Jeg føler lidt jeg skylder folk herinde en opdatering omkring mit personlige projekt der har udviklet sig vanvittigt!.

Jeg har som sagt tidligere været igennem et større vægttab, der har påvirket mit liv fuldstændig vanvittigt. Jeg valgte at tage sagen i egen hånd, da jeg tidligere har haft 3 større fiaskoer med vægttab hvor jeg har fået professionel hjælp.

Nu har jeg så kunne mærke hvad det har gjort for mig, mit helbred, min fysik, og ikke mindst min psyske (selvværd, selvtillid mm) er blevet så meget bedre at det ikke kan beskrives.

Da jeg for 3-4 måneder siden, sagde til folk at jeg ville skrive en bog for at hjælpe andre, grinte folk af mig. Jeg har aldrig været den dygtigste i skolen, og aldrig skrevet en stil der var længere end 2-3 sider. At jeg så lige pludselig ville skrive en bog, var der ingen der troede på det.

Nu sidder jeg såAlt dette her og har en bog der fylder 170 sider, og i øjeblikket bliver der kørt korrektur for alle pengene. Jeg har også holdt et foredrag? hvem havde lige set det komme, det var der ikke mange der havde.

Nu skylder jeg bodybuilding.dk en kæmpe tak, i har gjort at jeg har været i stand til at kunne sammensætte mine egne programmer, plus at hjemmesiden har så stor en viden database, der rummer alle brugeres erfaring!, det fandme guld værd!.


Det her er nok blot endnu en succes historie amino kan takkes for. Men i har været til stor hjælp! og i er nok ikke færdig for at hører fra mig endnu!

Kunne i tænke jer at vide en smule mere så tjek:

http://www.facebook.com/#!/TyksakNejTak

Eller også på min hjemmeside

www.tyksaknejtak.dk


Har i nogle spørgsmål omkring mit vægttab, jamen så skal i bare spørge jeg svarer på alt :).


Tusinde tak :),

ps. Jeg modtager da gerne feedback på mit lille personlige koncept.
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 33
Tilmeldt: 31. aug 2010, 00:21
 
Logbog: Ingen logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Ingen kostplan



Det er et vanvittigt flot projekt du har fuldført. Kæmpe respekt herfra.

Hvilke forandringer har dit vægttab medført rent socialt? Kommer du mere ud nu? Har du fået andre omgangskredse?


Du skylder i øvrigt næsten dig selv lige at smide billederne ind i tråden her.
Brugeravatar
Månedens skribent: Maj 2010
 
Reputation point: 573
 
Indlæg: 22937
Tilmeldt: 26. jun 2005, 20:35
 
Logbog: Vis logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Vis kostplan



=D> =D> =D> :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Godt gået, Held og lykke med bogen!
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 425
Tilmeldt: 23. sep 2011, 15:00
 
Logbog: Ingen logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Vis kostplan



Det er jo latterlig flot hvad du har præsteret, en ting er at smide lidt under 1 kg på en uge en helt anden er at kunne gøre dette år i streg!
Må jeg spørge ind til hvordan din muskelmasse var før - og er nu? (altså primært om du har tabt meget masse og styrke med det intense vægttab?)
 
Reputation point: 15
 
Indlæg: 2466
Tilmeldt: 6. mar 2010, 19:43
 
Logbog: Vis logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Vis kostplan



Bøjer mig i støvet. Der skal godt nok noget selvdisciplin, viljestyrke og gå på mod til... Rigtig flot klaret.. =D>
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 70
Tilmeldt: 23. dec 2010, 15:41
 
Logbog: Ingen logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Vis kostplan



Skulderklap herfra osse , det er en nam kamp at komme igennem det , men fedt du har holdt fast idet .... :dance:
Life is like a coin. You can spend it any way you wish, but you only spend it once.
Brugeravatar
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 1267
Tilmeldt: 16. jul 2011, 10:15
Geografisk sted: Hillerød
 
Træner her: FitnessWorld Hillerød
 
Styrkeliste
- Bænkpres: 90.00
- Squat: 110.00
- Dødløft: 130.00
 
Logbog: Vis logbog
Galleri: Vis galleri (7)
Kostplan: Vis kostplan



Godt klaret! =D> Kræver en stærk psyke at blive ved.
 
Reputation point: 0
 
Indlæg: 53
Tilmeldt: 25. aug 2011, 12:39
 
Træner her: Fitness World
 
Styrkeliste
- Bænkpres: 80.00
- Squat: 102.50
 
Logbog: Ingen logbog
Galleri: Intet galleri
Kostplan: Vis kostplan



Tilbage til Off topic




Brugere online

Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 68 gæster