
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69544 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag






SørenDP skrev:Hvis du vil træne mandag, onsdag og fredag vil jeg råde dig til at vælge et fullbody baseret på basisøvelser, så du kommer hele vejen rundt hver gang. Kun at træne ben og skuldet én gang om ugen, får du ikke meget ud af. Frekvensen bliver simpelthel alt for lav.
Hvis du lavede et fullbody ville du komme hele kroppen igennem 3 gange om ugen, hvilke på mange måder er fordelagtigt.



+
+
=


MM! skrev:Jamen jeg takker for jeres inputs. Jeg prøver at køre mit 3-split i en periode endnu - jeg er trods alt lidt ny til det hele.
Men ja. Kosten skal på plads. Hvis jeg har læst og forstået, så skal jeg først og fremmest finde frem til min fedtprocent (hvordan f..... gør jeg det, manuelt!?), derefter regne min lean-bodyweight ud, og deraf finde ud af hvor mange kalorier jeg cirka skal have. Derefter skal jeg lægge 3-500 kalorier til pr. dag, og vupti ... så har jeg vel en rettesnor til min kostplan?
/Martin



Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 12 gæster