El-overfølsomhed / "Electro Hyper Sensivity" er en reel sygdom. Vi er alle (langt de fleste) udsat for skadelig stråling dagligt fra f.eks. Wifi, computere, 3G og 4G. Får man nok stråling, kan man ende med at få EHS, og så kan man ikke længere tåle at være i nærheden af disse ting. Jeg har talt med en nordmand der lider af det. Hvis han kommer i nærheden af f.eks. trådløst netværk, så får han kraftig migræne, mister nogengange synet og evnen til at tale. Men folk reagerer forskelligt på det. Strålingen går ind og fucker med vores hjernebølger og nervesystem, det er sgu pisse uhyggeligt. Han har også fået andre sygdomme som følge af EHS. Hjerteflimmer, dårligt tarmsystem etc.
Jeg slukker min router hver nat og når jeg ikke skal bruge nettet. Det samme gør jeg med alle mine andre elektriske apparater.
Jeg har haft svære søvnproblemer i 2 år, men siden jeg begyndte at slukke routeren og min pc har jeg fået en normal søvn. Jeg siger ikke at det med sikkerhed er DET der er årsagen til mine søvnproblemer, men jeg mistænker det kraftigt.
Om EHS i aftenshowet:

Nyhederne:
https://www.youtube.com/watch?v=y6Lyt7UU6hsMorten med EHS
https://www.youtube.com/watch?v=OTtYnc3Fzlkhttp://www.ehsf.dkSpred budskabet.
Don't let the fear of the time it will take to accomplish something stand in the way of your doing it. The time will pass anyway; we might just as well put that passing time to the best possible use. ~Earl Nightingale