
Tilbudsguide, uge 45, 2019
And og æg!
Tilbudsguide, uge 44, 2019
Svinemørbrad og mandler!
Tilbudsguide, uge 43, 2019
Havregryn og oksefilet!
Tilbudsguide, uge 42, 2019
Olivenolie, granatæble og mango!
Vi har 69648 registrerede brugere. Nyeste registrede medlem er JosephSoync
Vores medlemmer har i alt skrevet 2050006 indlæg i 100495 emner
0 nye indlæg i dag


Sam Joseph skrev:Men jeg læser overalt at proteinpulver bare er det eneste, der giver resultat og at træningen er forgæves hvis ikke man bruger 500 kr. om måneden på produkterne.



Bundesball skrev:Ja hvad er pointen med de æggeblommer??? Vi andre forsøger at undgå netop disse, da de er fede, og fyldt med kolesterol.
Og nej, pulver er på ingen måde et must, og en post workout shake er ikke en nødvendighed for at opnå resultater. Jeg har i lange perioder trænet, med fine gains vel og mærke, helt uden brug af hverken protein, eller andre kosttilskud. Men det sætter endnu højere krav til kosten, og selvom du ikke napper en post workout shake, så sørg i det mindste for at få et godt måltid ind, med kulhydrater og proteiner efter din træning. På dette tidspunkt har din krop virkelig brug for det hele.
















mussetrussen skrev:og en hurtig shake er altså bare nemmere at have med i træningstasken end 4 æg, 3 kartofler og en halv liter juice.
smukt sagt








SimonGreen skrev:jeg bruger kun kosttilskud pga, jeg ikke kan indtage 4800kcal uden, men hvis du kan æde nok, kan du vel sagtens undvære detEvt en liter mælk efter træning, så kan du begynde at vurdere om det ville være billigere med en omgang protein og carbs, eller en spand wg
=


Xiva skrev:SimonGreen skrev:jeg bruger kun kosttilskud pga, jeg ikke kan indtage 4800kcal uden, men hvis du kan æde nok, kan du vel sagtens undvære detEvt en liter mælk efter træning, så kan du begynde at vurdere om det ville være billigere med en omgang protein og carbs, eller en spand wg
=
Mælk består hovedsageligt af Kasein prot, så vil jeg sige at whey er mere optimalt.







Brugere der læser dette forum: Ingen tilmeldte brugere og 56 gæster