Har et par hurtige spørgsmål, som gerne skulle hjælpe mig til at opnå mit mål.. Håber i gider svare!:
1) Hvilke kosttilskud er gode at have? Har indtil videre kørt proteinpulver og kreatin (med loading fase) og omega3 piller.
2) Jeg går i skole, nogle gange i 8 timer om dagen, og der bliver man altså sulten, og fristes alt for meget til at gå i kantinen og købe mad! (dog god mad, plejer at tage alt det kød jeg kan komme i nærheden af.. men det er ret dyrt i længden), så har I nogle tips til hvad jeg kan tage med i skole hjemmefra, som er lækkert og nemt? Der er mikroovn på skolen, men ikke køleskab..
3) Hvordan holder I jer igang i weekenden, mht. træning? Træner stort set aldrig i weekenderne, og kører pt. 2-split, hvor jeg træner man-tir-tor-fre hvor jeg som regel ikke får trænet om fredagen grundet bytur, og så vågner man op lørdag og ikke spiser ordentlig hele dagen osv.. you know how it goes.
Det var lidt spørgsmål fra mig, håber I har lyst til at svare!







. men du har mikroovn så du kan jo tage alt med du har lyst? ris + kylling osv osv osv.