
Vi går sommeren kraftigt i møde kan vi mærke på vejret; håber inderligt at i har fået nydt al den dejlige sol der har været, lige på nær lidt sjatpis regn i dag!
Schulz har i hvert fald nydt vejret og benytter lejligheden til at flashe lidt hud i det offentlige!

Vi regner selvfølgelig allesammen med at Schulz fortsætter med at give den gas som han plejer og viser os mere skin senere hen!
Hvis man ikke blærer sig på den ene måde, så blærer man sig på den anden: den gode hr. Mikkel Leicht laver lidt show off og trykker 240 kg squat som var det at puste en sæbebobbel ud af kurs (næsten). Dog er jeg selv lidt ærgelig over at videoen stopper hvor den gør, lige hvor det ser ud som om mikkel skal til at komme med en smart, jysk bemærkning!
Nu har vi fremvist nogle gode gunz og rå vikinge power.. Men hvordan ligger landet med folks calves? Det har Malke tænkt lidt på og oprettet en tråd omkring!
Malke selv
Backbone
the answer
Se flere billeder og post dine egne i tråden her
viewtopic.php?p=522581
Men hvad skal man dog gøre for at blive stor som Schulz, stærk som Leicht og lækker som ham der Dingo alle pigerne taler om ? Tjo, man skal spise en masse i hvert fald. Men hvad skal man spise?
Mussetrussen vil gerne have nogle bud på hvad man kan spise hvis man virkelig, virkelig er sulten men ikke lige har noget lækkert ved hånden og må tage til takke med hvad der er inde for rækkevidde.
Lithium foreslår blandt andet havregryn med faxe kondi, MC byder på bussemænd, Karl Æg nipper til lidt hvalspæk og krang har kastet sig over, og jeg citerer: "frossen urin, et skolekridt og en masse insekter(...)".
Få flere skide gode ideer til natmaden her
viewtopic.php?f=4&t=25313&start=30
På Dr1 kører for tiden et dokumentar program der hedder Ha' Det Godt, med forskellige temaer hver uge. I denne uge var turen kommer til muskler. Backbone var så rar at gøre os opmærksomme på det!
Få svar på hvem af en løber, en gymnast eller en vægtløfter der har det bedste kondital, bedste fedtforbrænding, bedste eksplosive styrke, største maximale styrke og meget andet!
Du finder topicet her, hvor der også er en kort beskrivelse af hvor du finder afsnittet gratis på nettet, hvis du missede udsendelsen!
viewtopic.php?t=25302&highlight=

Skal du være stor, skal du spise. Det ved (næsten) de fleste.
Så hvad er mere naturligt end at finde ud af, hvor meget folk har spist i én enkelt måltid?
Det vil wopper gerne høre lidt mere om!
junjer har blandt andet spist 10 cheeseburgere fra mcD + sodavand. Mic har siddet på en kineser restaurent og ædt sig fed i 2 timer, non stop. Og bnaz går amok hver morgen og spiser 1500 kcal i sit morgenmåltid!
Gå amok i mega fråder og giv dit eget bidrag her:
viewtopic.php?f=4&t=25358
Vi skal til at runde af for denne gang, men traditionen tro vil der lige være lidt godter til folket!



Og damerne skal ikke snydes

Pas på jer selv og nyd den dejlige danske sommer når den er bedst; det er måske ikke meget vi kommer til at se til den! (men vi håber!)








